| Different69 a întrebat:

Zatul de cafea ajuta la eliminarea celulitei? Daca ati incercat lasati-mi si mie mai multe detalii. Dau funda celui mai bun raspuns.

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
De celulită nu mai scapi NICIOADATĂ, poți doar să o ameliorezi prin mult sport, fără dulciuri, grăsimi, fast-food-uri, împachetări cu creme termice anticelulitice.
Peste 90% din fete/femei au celulită, mai mult sau mai puțin vizibilă.
Pa, pa.

| KiSsRoSsE a răspuns:

Nu face ceva prea miraculos.Doar iti tonifiaza putin pielea, dar intr-adevar o exfoliaza foarte bine. Fara sport si fara o alimentatie sanatoasa nu ai cum sa scapi de celulita.

| Wøodenpints a răspuns:

Ce-mi place mie de ăstea care vor să scape de celulită cu orice metodă care să nu implice mișcare.
Orice mucozitate, oricât ar fi de scârboasă, vă dați și cu aia pe piele, dacă aceasta presupune obținerea de rezultate fără efort fizic.

| Different69 explică (pentru Wøodenpints):

Nu te supara dar am specificat undeva ca nu fac miscare? happy

| Wøodenpints a răspuns (pentru Different69):

Daca faceai miscare nu aveai celulita.

| Different69 explică (pentru Wøodenpints):

Am zis cumva ca eu am nevoie?winking Stii care e faza? inainte sa iti dai cu parerea analizeaza mai binewinking

| OoBunnyoO a răspuns:

Ajuta, daca presezi pielea foarte bine atunci cant te masezi. Insa nu va disparea complet. Poti sa alternezi zatul de cafea cu cremele anticelulitice din comert.

| Kasia a răspuns:

Aduna aproximativ un sfert sau jumatate de castron cu zat de cafea. Adauga aproximativ doua lingurite de ulei de masline extravirgin si amesteca cele doua ingrediente. Daca zatul nu este cald in urma utilizarii recente, atunci incalzeste-l timp de 10 secunde la cuptorul cu microunde.
Aseaza-te in cada sau pe un ziar vechi, ia un burete de baie mai vechi si maseaza-ti cafeaua calda si uleiul prin miscari circulare pe zonele afectate sau chiar pe intreg corpul. Insista pe zonele coapselor si feselor. Lasa cat mai mult zat pe zonele afectate. Foloseste o folie de plastic pentru a infasura compozitia cat mai strans in jurul zonelor afectate de celulita. Dupa ce ai lasat sa actioneze timp de aproximativ 10 minute, inlatura folia si clateste zona cu apa calda.
Aplicata la suprafata pielii, cafeina functioneaza asupra celulitei prin imbuntatairea circulatiei din zona afectata. Acest lucru va putea ajuta la inlaturarea toxinelor si apei in exces din tesuturi, prin urmare fiind anihilat aspectul de "coaja de portocala". Efectele stimulatoare ale ingredientelor din cafea pot crea un aspect mai tonifiat si ingrijit.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Da,ajuta!
Trebuie sa stii ca zatul de cafea este mult mai eficient si rezultatele sunt mai bune daca zatul de cafea este caldut cand il folosesti!
Tratamentul trebuie facut in baie, pentru a evita sa iti murdaresti casa.Ce trebuie sa faci: Amesteca o jumatate de cana din zatul proaspat care ti-a ramas de cand ai facut cafeaua cu doua linguri de ulei de masline. Amesteca-l bine si intinde-l pe zonele care iti sunt afectate de celulita.
Nu-ti fa griji daca o parte din zat cade, pentru ca pe pielea ta va ramane destul ca sa isi faca efectul.
Impacheteaza-ti zonele pe care ai pus amestecul de zat de cafea cu folie de plastic si ramai „impachetata"10-15 minute. Indeparteaza folia de plastic si curata ramasitele de zat. Fa un dus, cu apa usor calda, dar nu folosi sapun sau gel de dus. Vei vedea ca acest tratament anticelulitic da rezultate excelente daca vei repeta procedeul cel putin de doua ori in fiecare saptamana.
Te pup!

| JoeTPU a răspuns:

Nu ajuta...

| LadyMelian a răspuns:

Nu ajuta.In schimb este un foarte bun exfoliant pentru ten.

| LXandro a răspuns:

Nu sunt convins ca te ajuta sa scapi de celulita, dar o bomboana delicioasa din cafea naturala iti va face ziua mai frumoasa, cu siguranta :)
http://kopiko.ro/