| Adelamureee a întrebat:

Buna ziua! Ma confrunt cu o problema! Din februarie merg la epilare defintiva si inca nu vad niciun rezultat.E epilare cu laser Dioda 808, intr-un salon si urmeaza sa fac a 5 a sedinta. Parul tot asa imi creste, tot atat de rapid.Inainte de asta am avut si eu epilator si l-am folosit, insa nu foarte mult, pentru ca nu vazusem rezultate.Care e problema oare?

3 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Trebuie sa mergi la un medic sa vezi motivul pentru care parul i ti creste atit de repede poate fi datorita schimbarilor hormonale ciclului menstrual sau tiroida, ce varsta ai? Trebuie sa faci toate analizele.

| Violleta2022 a răspuns:

Nici nu vei vedea, fiindca parul nu poate sa dispara, el crescand hormonal.
Stiu, fii-mea a trecut prin 10 sedinte si o perioada parul i-a incetitinit cresterea tata de mult, incat am crezut ca s-a oprit, dar dupa 1 an totul a revenit la normal.
Adevarul este ca nu exista epilare definitiva, doar temporara.
mentionez ca intai facuse ea acasa tratamentul cu un aparat destuld e performant de vreo $1000. Anul urmator s-a dus la unc entru cosmetic renumit, unde aparatura era de ultima generatie si performanta.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Https://epilarelaser.ro/intrebari-raspunsuri/

De obicei, se fac mai multe sedinte. Dacă in final, rezultatele sunt ineficiente, probabil că aparatura nu e suficient de performantă.