| LoredanaElena a întrebat:

Stiti cum procedeaza magazinele second-hand cu primirea marfii? Am in jur de o suta de haine in stare buna pe care as dori sa le vand unui magazin second-hand, dar nu stiu daca aceste magazine primesc haine de la oricine sau doar de la anumiti furnizori.
Va multumesc!

2 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

De obicei la primesc de la cineva, nu am idee daca pana acum se faceau cu contract caci nu se dadea bon fiscal, deci nu cred ca treceau prin contabilitate.
Cred ca se poate rezolva cel mai usor daca ai o cunostinta patron la un sh de asta daca nu e bine sa incerci vorbind direct cu proprietarul in schimb sansele sunt mici.

| kiri11 a răspuns:

Le vei vinde la kilogram sau depinde si de calitate - prea multi bani nu-ti vei lua pe ele big grin