| Lion826 a întrebat:

Bună ziua TPU! As vrea sa stiu două lucruri:
1 Există persoane / saloane în Galați unde sa îmi fac dreadlocks? Dacă da, cat ar costa?
2 cât de lung trebuie să am parul pentru a putea să îmi fac( O valoare minimă)? FUnDA

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Crezi ca ai putea sa descrii in romaneste, ce anume vrei sa ti se faca la par? Nu mie, celor de pe forum!
Sunt convinsa ca 99.99% dintre coafeze, nu au habar ce anume vrei tu!

PS. Eu stiu despre ce vorbesti, pe aici pe unde-s eu, doar nespalatii si cei fara casa se poarta asa, ca nu necesita pieptanat si nici intretinut, iar cand se incurca parul, il taie si-l arunca.

uite aici, un exemplu:
https://i.ytimg.com/vi/OY5Gr1IagOU/maxresdefault.jpg

| Lion826 explică (pentru Violleta2022):

1 la mână, doar dacă știi genul de coafura ai putea sa știi aca face cineva, sub alt nume nu este cunoscută coafura
2 la mână, nu îmi au seama de unde vii dar probabil nu îți dai seama ce vorbești, acel tip de coafura dacă nu e ingrijita la maxim nu se menține.
3 la mana nu cred că Young thung, Swae le etc sun pri nespălati ori fără casă
Nu te supăra ar acel PS denotă că probabil ești ceva Baba dintr-un bloc care critică orice stil care nu este costum+ cravata+ cămașă

| Violleta2022 a răspuns (pentru Lion826):

Trebuie sa te dezamagesc, dar nu-s nici baba si nici nu locuiesc la bloc, in plus, sunt cetatean australian si traiesc de foarte multi ani in Australia.
Pe aici, cei care poarta coafurile dreadlocks sunt drogatii si oamenii strazii.

Cam asa arata un homeless din Australia
(daca intelegi engleza, poti sa intelegi si ce nume a primit poza):
"Portrait of homeless man with dreadlocks"
http://www.agefotostock.com/age/en/Stock-Images/Rights-Managed/BIR-C131806R

Iar poza asta, face parte dintr-un articol despre oamenii strazii, reprezentata de un alt tanar, tot cu dreadlocks.
http://www.sbg.org.au/homeless-statistics/

http://i.imgur.com/qtwNdpn.jpg

Cat despre stilul meu vestimentar, te asigur ca nu seamana deloc cu cel al unei romance clasice, desii, recunosc, lucrand intr-o corporatie, sunt nevoita sa merg la servici imbracata in costum, dar stilul meu de imbracaminte, cel de zi cu zi, raman blugii si chestiile mondene.

Nota: PS = Post Scriptum