| g2012 a întrebat:

Buna ziua TPU! vreau sa-i fac cadou iubitului meu o camasa! dar nu stiu ce marime i s-ar potrivi! CUM DETERMIN MARIMEA POTRIVITA? el are 24 de ani 1.70m si cam 70-75 kg. Va rog sa nu imi spuneti sa vad ce numar are la alte camasi pentru ca din anumite motive unde locuieste acum nu are nici o camasa adusa! Si nici nu vreau sa il intreb pentru ca vreau sa fie o surpriza! Multumesc!

Răspuns Câştigător
| faramatania a răspuns:

Pentru cămăși, măsura corespunde circumferinței gâtului(în cm).La o circumferință de 41/42cm,corespunde mărimea (L).S-ar putea să i se potrivească această măsură.
Pentru cămăși, mărimi:
mărime guler(cm):37/38(S),39/40(M),41/42(L),43/44(XL),45/46(XXL),
47/48(XXXL)

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

39/40 si eu am aceeasi inaltime si greutate si 39/40 port la camasi

| Farcas_Elena_1958 a răspuns:

Va multumesc,
informatiile dvs sunt foarte utile.