| coxx a întrebat:

Buna1 vreau sa va intreb ceva. am parul cret natural si mi se incalceste foarte tare... mi s-a spus sa nu il pieptan zilnic ...pa spal cam 1 pe saptamana iarna. cum sa il fac sa fie mai cret dar sa nu se incalceasca. va rog un sfat. am incercat si cu spreiuri de descalcit dar nimic. va rog ajutor. as vrea sa fie bucle gen cum sunt la negrese dar nu stiu cum

Răspuns Câştigător
| anutza97 a răspuns:

Si eu am parul cret si in primul rand spala te de 2 ori pe saptamana in al doilea rand trebuie sa l piepteni zilnic dar cu un pieptene des si foloseste de fiecare data balsam iar o data pe saptamana sau o data la doua saptamani foloseste o solutie pentru par de exemplu eu folosesc maska de par de la kallos buclele mele stau foste frumos mai ales dupa baie am niste bucle de toata lumea zice ca am fost la coaforlaughing dupa ce te speli la cap daca nu vrei sa se incalceasca usuca putin cu prosopul si fa ti o codita impletita ai grija de parul tau poate ai firele arse si de aceea nu ti sta cum doresti tu du-te la un coafor si taieti varfurile sau fileazatil pentru a diminua din firele arse,nu iesi afara cu parul desfacut cand e frig pentru ca strica firul de par, nici cand e foarte cald nu este indicat, sper ca te am ajutat daca mai ai vre o problema te rog lasa mi un mesaj pentru ca si eu am avut probleme in aceasta privinta

1 răspuns:
| flavia31 a răspuns:

Ai pute sa mergi la un coafor cele dea colo se pricep.