| raluka35 a întrebat:

Bunaa :* Am 1.50 inaltime si 49 de kg. Credeti ca sunt grasaaa? Sunt obsedata ca sunt grasa crying si tot vreau sa mai slabesc! mereu incerc sa tin cura d slabire. cateodata ma mai si infometez. de ex. ieri nu am mancat decat un iaurt dietetic un pahar cu lapte si 2 cartofi fierti. Si azi am mancat 2 oua o rosie si fructe. dar eu daca as putea as sta nemancata. plsss ziceti. mi daca sunt grasa! :* pup

Răspuns Câştigător
| unknownn a răspuns:

Nu esti grasa deloc, esti perfecta
Inaltimea trebuie sa fie egala cu greutatea...

11 răspunsuri:
| patty32 a răspuns:

Nu este adevarat ce a spus Alynutza, la barbati trebuie sa fie inaltimea egala cu greutatea.
Tu da, esti cam plinuta. :
Ar trebui sa ai 40-43 de kg.

| ikram a răspuns:

Degeaba te infometezi, asa nu vei rezolva nimic.

Incearca sa te apuci de un sport si ai sa vezi atunci ca vei slabi.
Si ia si manaca ca oamenii, eventual tii un regim dar sa mananci si legume, fructe, carne.
Daca nu manaci cum trebuie te vei imbolnavi si nu va mai conta daca esti slaba sau nu.

| RecycleBin a răspuns:

Pai nu te stim, dar mai bine nu fa asta(sa te lasi infometata)ca poti sa ajungi anorexica, atunci mai bine nu.fiecarui om nu ii place ceva.la unii nasul, buzele nu le place, picioarele...ar trebui sa nu te mai gandesti la asta.sa crezi in tine si sa crezi ca esti frumoasa, sa nu te intereseze prea mult de ceilalti.sa te pui in evidenta cu haine care te avantajeaza mai mult, sa porti tocuri daca poti(sau platforme)orice.esti tanara(nu stiu cati ani ai, dar nu cred ca mai mult de 19 anibig grin)si trebuie sa fii frumoasa.ai incredere in tine! paa!big grinhappy

| RoxanaCher a răspuns:

Mie nu mi se pare ca esti grasa! Dar daca tu crezi asta, atunci(in loc sa stai nemancata)fa sport si exercitii pentru slabit! Numai sta nemancata!

| ??? a răspuns:

Esti foarte mica la inaltime. rest trebuia sa zici cati ani ai

| 16.laura.16 a răspuns:

Nu esti grasa.
Iti faci rau, crede-ma! Sa fii obsedata de greutate te afecteaza si psihic si fizic!

| Hanaemi a răspuns:

Nu esti grasa. Esti pur si simplu perfecta, inca si mai bine. Deci nu-ti fa griji arati perfect. >big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu stiu ce sa iti zic.eu am 1, 63 si 45 kg si 15 anibig grin depinde de organiz mul fiecaruia

| andreea_6355 a răspuns:

Nu esti grasa...nu mai sta nemancata pentru ca iti faci rau si dai in anemie(dupa aia stai la perfurzii in spital si nu cred ca o sa iti convina). apuca'te de alergat sau de alt sport.SUCCES

| IraAndreea05 a răspuns:

Daca mi-ai spune si cati ani ai ar fi perfect.

| raluka35 explică:

Scuzee! Am gresit. am 1. 55 si am 15 ani. pup:*