| anonim_4396 a întrebat:

Bunaaa. :| Am si eu o problema. M-am hotarat sa ma imbrac un pic diferit maine iar mama nu ma lasa. Pur si simplu zice ca ma vor scoate profesorii afara cand si multe dintre colegele mele au venit imbracate cam asa. Acum sa va spun din ce este formata costumatia :
- strampi negri 40 den
- tenisi colorati. [sunt chiar cei pe care-i am] >- http://yfrog.com/h4dlhtj
- tricou gri spre bleu marin.
- camasa in carouri de culoare mov cu nuante de albastru
- blugi scurti.
Aici e destul de caldut dar in primul rand as vrea sa stiu daca e ok costumatia. :| Iar ca geaca ce imi recomandati? Si cum as putea sa o conving pe mama? Va rooog. :| Funda si voturi. :)

Răspuns Câştigător
| MrBeanTeddyBear a răspuns:

Hmmmmm cam ciudat la 10 grade sa te duci in pantaloni scurti si egari!
incearca niste blugi lungi si restul' e ok...

9 răspunsuri:
| AlinnutSsa a răspuns:

La scoala:O

Nu prea este o idee grozava, si vrei sa spui ca tu te uiti la "panaramele" tale de colege [ scuze pentru jicnire] asa mergi in oras nu la scoala, parerea mea

Dar tu faci cum vrei...

Cam cati ani ai... in fine nu ai precizat dar tot pentru scoala nu ar trebui asa, dupa parerea mea

Daca vrei ceva frumos si sexi in acelasi timp incearca sa se potriveasca cu faptul ca mergi la scoala

:* succes!

| RoxAnana a răspuns:

E cam ok dar nu imi plac pantalonii scurti in aceasta costumatie

| FunnyLove a răspuns:

Costumatia e destul de ok, dar tenesi sunt putin prea colorati, adica tu ai albastru si mov iar tenesi sunt roz. Poti lua o geaca scurta neagra, albastra, mov sau de blugi.Pe mama ta nu stiu cum sa o convingi, dar incearca totusi sa vorbesti cu ea si sa ii spui ca multe eleve se imbraca asa sau chiar sa ii spui ca maine ai vorbit cu niste colege si merg si ele aproape la fel imbracatelaughing

| Dragotta a răspuns:

Imbracate cum vrea maicata si strecoara in rucsac hainele si te schimbi la scoala

| Enzio a răspuns:

Pai, e super chiar imi place(baiat) si in primul rand zii ca vrei sa te imbraci asa macar pentru o zi! si nu o sa te dea afara! funda?happy

| Updew a răspuns:

Mai, costumatia este ok, tinereasca fara a fi vulgara! Incearca o geaca de piele scurta la combinatia asta, iar bugii sper ca nu sunt exagerat de scurti. happy Acum cu maica-ta, ce sa zic, fii atenta, intr-o dupa masa te imbraci asa si ii ceri parerea. Prieteneste intreab-o cum i se pare, daca va comenta negativ fii de acord cu ea, nu incerca sa te impui, intreab-o ce ar trebui sa schimbi. Comunicarea intotdeauna a ajutat.

| mirunaana a răspuns:

O fata nu ar trebui sa se imbrace extravagant pentru ca nu multa lume este adepta acestui stil si ar putea risca sa fie catalogata aiurea, sau sa auda in spatele ei:"ai vazut-o pe aia?". eu te-as sfatui in schimb sa te imbraci sexy, dar nu vulgar si stilat.asta trebuie sa faca o fata.sa atraga atentia prin stilul ei frumos si unic nu prin extravaganta.tongue...acesta este sfatul meu.

| Ale_5542 a răspuns:

Eu odata mi-am luat pantaloni scurti de blugi, strampi albastrii si o bluzita, niste tenisi si diriga cred ca e cel mai aspru om din lume si nu mi-a zis nimic asa ca...

| SayOk_8555 a răspuns:

Helloowbig hug vreau sa-ti spun ca si eu am aceeasi problema si mama nu prea ma lasa sa ma imbrak exact cum vreau dar poti sa ii zici ca iti iei o bluza si ca ti`o pui peste ca sa nu te vada profesorii cum esti imbracata si de fapt sa nu o pui sau cel mai bine sa incerci sa ii zici ca si colegele tale se imbraca la fel si profesorii nu le-au facut nimic big grin
Si la geaca poti sa iti pui o caciula de aia care atarna pe spatebig grin [ e foarte smechera] big grin
Succes!:X:X
Imi dai fundita?big grin