| Simmi a întrebat:

Buuuna big grin tocmai ce m-am pensat la salon si mi le-a facut pre subtiri. As vrea sa ajung iar la sprancene groase si mai naturale...niste sfaturi va rog? si as vrea ca schimbarea sa fie rapida

Răspuns Câştigător
| MissADEEL a răspuns:

Cumperi ulei de ricin sau de argan. Cel de ricin e 4-15 lei sticluta, depinzand de cantitate, iar cel de argan, 30 lei sticluta. Nu am gasit o diferenta semnificativa, dar poti sa incerci, sa vezi care e mai bun.
Iti cumperi o periuta ieftina sau, daca ai un rimel pe terminate, cureti si dezinfectezi periuta aceluia. Cu ea, in fiecare zi, timp de doua minute, iti periezi sprancenele in sus, facand un fel de masaj menit sa stimuleze cresterea.
Pana cresc, poti incerca sa le faci mai groase cu un creion dermatograf maro sau cu un fard. Daca ai un kit de sprancene, e perfect.

5 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ai răbdare vreo lună! Părul nu creşte la comandă, dar îl poţi ajuta puţin cu uleiul de ricin... încearcă!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Cam greu sa grabesti parul sa creasca

| dianainsta01 a răspuns:

Uleiul de ricin face minuni. pana atunci foloseste un creion happy

| Ana2333 a răspuns:

Nu poti decat sa astepti pana cresc in ritmul lor, acum depinde daca iti cresc repede esti norocoasa, ai putea sa mai ajuti si tu un pic folosind ulei de ricin. uleiul de ricin este bun pentru cresterea parului, se foloseste in masti de par, tu il poti folosi si la sprancene, il aplici seara inainte de culcare. este natural, il iei de la farmacie sau plafar. dar ai grija sa nu exagerezi cu el adica te dai doua saptamani in continuu si apoi faci o pauza de o saptamana.
P.S. data viitoare cand te duci la salon, daca o sa te mai duci spune-i cosmeticienei cat de groase vrei sa ai sprancenele ca sa nu iti ia prea mult din ele

| FetincaFlorynel a răspuns:

Buna!
Sunt baiat si cred ca nuy ar trebui sa iei nimic de la tv precum ca grabesc anumite procese...
Fetele sunt frumoase asa cum sunt si nu cred ca baietii admira sprancenele ci fetele frumoase, istete si ele insasi, deci iti recomand sa astepti.