| anonim_4396 a întrebat:

Ca să ajungi disigner de modă îţi trebuie ceva cursuri? Am o problemă foarte mare: îmi place foarte mult această "meserie" dar nu prea am talent la desen deşi am niste idei foarte tari în ceea ce ţine de haine. Aş putea exersa cumva? Aştept sfaturi dau funda!

3 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Salut! Pai cu talentul te poti naste, sau il poti dobandi, mai greu sau mai usor, asta depinde si de interesul tau. Daca tu chiar iti doresti cu adevarat sa ai talent la desen il poti dobandi foarte usor exersand in fiecare zi. Bine ar fi sa o rogi pe profesoara la scoala sa te ajute sa promovezi in ceea ce faci. Apoi daca vrei sa fie mai amanuntit faci si un curs de desen.

| FuriaGogoasei a răspuns:

De obicei designerii isi trec ideile intai pe foaie si apoi pe material. Iti poti cumpara o masina de cusut si poti modifica haine, sa-ti pui ideile in practica, le vinzi, etc.

| DeeaV a răspuns:

Ia niste cursuri de desen mai intai, daca esti in stare sa arati ceea ce ai in minte, oamenii iti pot aprecia munca mult mai rapid iar in timp poti excela in functie de efortul si interesul depus