pupimik
| pupimik a întrebat:

Cam cu cat la % se scurteaza lungimea parului daca imi pun permanent? Vreau sa am parul cret, iar problema e ca nu am parul prea lung si nu as vrea sa imi stea groaznic cand va fi cret.Cam asa imi era de Craciun : http://es.tinypic.com/? t=postupload ...si cam asa e acum: http://i42.tinypic.com/op4g80.jpg. Cam pana unde mi-ar ajunge parul daca imi pun permanent?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Apeleaza la matematica, geometria elementara!
Calculeaza circumferinta cercurilor aplicate in par (L=2xRx3.14=Dx3.14). Va rezulta ca, lungimea parului se va scurta cu cca 3 ori.

6 răspunsuri:
rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Nu e chiar atat de scurt. Oricum daca iti faci permanent ma gandesc ca te vei duce la un coafor. Mai ales ca e prima data, e bine sa fie un specialist care sa te ajute. Este de asemenea foarte important ca acel specialist sa fie si foarte bun profesionist. In rest sa stii ca desi n-am calculat niciodata se scuteaza destul de mult. Acum depinde si ce fel de par cret iti doresti - scurt si cret, mai lung si doar ondulat... Depinde. Un specialist iti va da indrumari necesare si in privinta asta.

rroxi44
| rroxi44 a răspuns:

Da, pentru stilul asta trebuie sa mai astepti.
in mod sigur...

pupimik
| pupimik explică:

Ops...greseala mea ...link gresit :D:)) asa: http://i44.tinypic.com/24o2djr.jpg aratam de Craciun :))

pupimik
| pupimik explică:

Cam in genul asta de cret : http://fashiondevo.files.wordpress.com/2007/08/curly.jpg
Si lungimea cam tot pe acolo... poate putin mai scurt.Pentru asta stiu ca mai trebuie sa astept cateva luni sa imi creasca parul.Ideea era sa stiu cam cu cat mi se scurteaza...ca sa imi dau seama cat timp mai trebuie sa astept sa imi creasca.
Vreau sa ma informez inainte sa ma hotarasc...nu sa ajung la salon si sa raman socata cand o sa imi vad noul par :))

pupimik
| pupimik explică:

Cand voi fi creata...revin cu poza laughing) (asta daca iese asa cum vreau eu big grin )

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ar veni deasupra umerilor.si tar sta bine