| anonim_4396 a întrebat:

Cand expira pensulele de la Avon? Si sunt bune? Se merita cumparate? Eu am cateva, dar oricum nu prea le folosesc, deci mai e nevoie sa le schimb ocazional? Nu vreau sa le arunc niciodata

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Nu merita cumparate. Gasesti produse mult mai bune la pretul ala sau chiar mai ieftine

| NicoleEazi a răspuns:

Nu sunt de calitate, pensulele nu expira, se deterioreaza doar. Poti sa le speli, sa le dezinfectezi si le poti refolosii cat vrei tu

| andreeabobo a răspuns:

Pensulele nu expira, insa trebuie ingrijite. Trebuie sa le speli.
Eu le spal odata pe saptamana sau la 2-3 zile depinde de cat machiaj folosesc. Ideea e ca daca ai o pensule de 5-6 ani si o folosesti doar tu e decizia ta cand o schimbi atata timp cat o ingrijesti.
Daca folosesti buretei de machiaj ( nu de aia de unica folosinta) trebuie spalati dupa fiecare aplicare si schimbati la 3-6 luni.

| Stefaniaioana a răspuns:

Nu expira..sunt mai bune alea de la oriflame