| evelynne a întrebat:

Cand mergi la dermatolog pentru acnee cum se desfasoara consultatia? Cum poate sa iti dea ceva bun pentru tenul tau impotriva cosurlior, punctelor negre etc? Sunteti dintre voi care n-a dat rezultate desii ati fost la doctor?

4 răspunsuri:
| ICanSeeAll a răspuns:

Da, eu am fost la medic si acum nu mai am probleme cu cosurile. Mie mi-a dat zineryt si e foarte bun. Eu zic sa mergi; o sa se uite putin la fata ta si o sa iti dea ceva bun pentru tine.

http://vampire-diaries-fan.blogspot.com/

| LiIiA a răspuns:

Mie mi-a dat un sapun dar nu-i bun...si am luat un unguent care mi-a trecut.se numeste ERITROACNOL gel si lotiune :*funda!?

| Camiiimm a răspuns:

Eu am fost la dermatolog. Consultatia s-a desfasurat astfel: s-a uitat la baza radacinii de par, la tenul meu si mi-a scris reteta. Si mie mi s-a parut ciudat felul de consultatie, insa ceea ce mi-a dat, adica ZYNERIT si ceva gel de la GARNIER si-au facut efectul. Iar de cand am terminat tratamentul[acum vreun an jumatate] nu am mai avut probleme cu acneea si cu punctele negre.

| aas1674 a răspuns:

Buna, Vei avea o conversatie despre alimentatie, igiena, odihna s.a. Iti va spune ce fel de acnee ai tu. La final, iti va da o reteta pe care trebuie sa o cumperi.
Eu am avut acnee de la 13-14 ani pana la 22(acum am 23).Nu am ramas decat cu un semn pe fata desi eram am fost plin de pustule zemoase cativa ani. Am incercat zeci de remedii, medicamente, tratamente...iar rezultatele au fost 0. De vreun an mi-au disparut cosurile ca prin minune. Important e sa nu iti faci o ocupatie din a stoarce cosuri, nu te atinge de fata. Incearca sa ai un regim de viata si alimentatie echilibrate.
P.S. : In cazul meu activitatea sexuala nu a avut nimic de aface cu acneea.