| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai buna cale de a-mi face unghiile mai tari, mai puternice?

7 răspunsuri:
| borsec a răspuns:

Pe langa toate acestea mai trebuie sa faci si o cura de cateva luni cu calciu.

| gabimaris a răspuns:

Si alimentatia are o importanta covarsitoare in starea de sanatate a unghiilor! Mananca fructe si legume in stare proaspata si lactate la greu! Apoi poti face masaje unghiilor in fiecare seara cu vitamina A solutie uleioasa! Se gaseste la farmacie costa cam 1 leu sticlutza! Nu spala vasele si nu folosi niciun fel de alte substante de curatare fara sa-ti protejezi mainile cu manusi!

| kitiku a răspuns:

Ia un intaritor de unghii de la cosmetice si peste el pune 1-2 straturi de oja. eventual ia si niste suplimente cu calciu, magneziu, fier, vit. D, C sau un complex de vitamine care sa le aiba pe toate

| claudya a răspuns:

Incearca sa faci bai caldute cu ulei de ricin de cateva ori pe saptamana la inceput doar o luna... fereste-te de produsele chimice pe parcursul tratamentului... daca nu gasesti uleiul de ricin e bun si cel de masline...

| Mya a răspuns:

Inceark sa tii unghiile inmuiate in ulei incins...big grin se vor intari! e cel mai la indemana, eficient...si ieftinhee hee

| ioana_5498 a răspuns:

Da cu putin ulei de masline pe fiecare unghie si lasa-l cat poti tu de mult, sau zeama de lamaie. da-ti mereu cu lac protector si consuma mai mute lactate.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sunt solutii speciale pentru unghii la raioanele de cosmetice. nu stiu exact cum se numesc ca n am avut problema asta, dar te ajuta vanzatoarele.