| anonima_4990 a întrebat:

Cum pot sa-mi fac unghiile sa fie mai tari?

Răspuns Câştigător
| Marii a răspuns:

Tine-le cam 10-15 min in ulei incins. happy

9 răspunsuri:
| Hmmmm a răspuns:

Exista tratamente speciale pentru asa ceva.si eu folosesc un astfel d tratamentt d la rimmel london.nu stiu acum cum se numeste dar stiu ca costa 12 lei.
sunt f multumita d e si chiar da rezultate. e ca un lac d unghii trasparent, dar se poate folosi si ca baza adica se poate pune peste el si lac normal d unghii.

| anonima_4990 explică:

Dyyya nu spal vase
rolling on the floor

| Anto97 a răspuns:

Potzi sa iei niste tratamente de la plafar sau farmacie.mai poti intreba acolo ce si cumwinking

| vintageheart a răspuns:

Poarta manusi de cauciuc cand speli vase, date cu lac de unghi preferabil incolor cu multivitamine(Gabrini) sau intaritor de unghii si daca ai prostul obicei de rosul unghilor taietile scurte.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pt. a merge direct la cauza si nu sa estompam efectul, iti recomand concentrat pentru par piele si unghii, un supliment de vitamine si minerale de la Nutrilite.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cu bicarbonat de sodiu [ le speli, stiu ca merge ] sau cu intaritor de unghii.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Exista lacuri intaritoare, mai ales in brosurile AVON

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fale cu intaritor 1 solutie, 2 solutie inmoaiale in otet de masline 5 minute, 3 solutie este sa ai mare grija de ale ca se pot rupe, 4 solutie este sa le t-ai in fiecare duminica. sper ca ti-au fost de folos aceste sfaturi si sper sa ne m-ai intalnim.pa!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu trebuie sa faci nimic cu ele. Ele se intaresc de la sine.