| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai bune metoda de a inlatura punctele negre, durabil si non-agresiv pentru piele?

10 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Incearca o crema cu vitamina c, fasii care se lipesc pe nas si apoi le smulgi, sau dupa fiecare baie, cand sunt porii deschisi, freaca zonele cu probleme cu un prosop aspru, apoi aplica crema antiacneica.pentru cele mai noi informatii despre produse de beauty, noutati si sfaturi, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

| JustMeFlory a răspuns:

Plasturii pentru puncte negre. Ii gasesti la farmacie(nu mai stiu exact pretul, oricum nu sunt scumpi)Se aplica pe nas se lasa sa actioneze cateva minute dupa care se inlatura plasturele, si vei vedea punctele negre pe plasture.

| Mo a răspuns:

Stai 15 minute cu capul deasupra unui recipient in care ai pus 1. 5-2 kg cu apa fiarta in care ai pus cateva pliculete de ceai de musetel.Trebuie sa ai un prosop in cap in timp ce stai deasupra vasului! Dupa ce au trecut cele 15 min iti infasori degetul intr-un tifon si incepi si freci bland locul cu probleme!
Succes!

| DeeaPustoaica a răspuns:

Pai foloseste diverse solutii. Iti recomand cele de la Avon. Sunt bune. Si sa folosesti o lotiune dezinfectanta. Apropo sa stii ca am citit undeva ca produsele foarte bune in lupta cu acneea si cu protejarea pielii sunt cele din plantele de mare cum ar fi algele.

| DianaLostInDreams a răspuns:

Rosiile fac minunihappy

| adika a răspuns:

Exista o lotiune contra punctelor negre de la Favisan... e f buna si f ieftina, nu depaseste 12 ron...si da rezultate in maxim 2 saptamana - 1 luna... Posibil sa gasesti la un Plafar mai mare, sigur o gasesti pe www.favisan.ro, sau poti incerca mai jos:
http://www.exposhop.ro/....../index.cgi

| Pinkyx a răspuns:

Cu masti...de exemplu cea de argila pe care o gasesti la farmacie, sau in multe alte magazine, la pliculet. si in functie de ten o poti aplica doar cu apa, sau o poti combina cu alte ingrediente...

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ca sa nu-ti strici tenul cu tot felul de leacuri minune, pe care dupa ce mai dai si o groaza de bani vezi ca n-au rezultate, incearca intai tratamente la tine acasa.
Ca sa scapi de punctele negre, in primul rand trebuie sa ti le storci. Ca sa le storci ca lumea, stai la aburi, pur si simplu incalzesti apa intr-un recipient, apoi stai aplecata deasupra lui cateva minte, cam 15-20, cu un prosop pe cap, ca sa nu "pierzi" aburii.
Apoi le storci.Iti infasori aratatoarele(degetele) in doua servetele umede antibacteriene.
Pe urma poti incerca o felie de rosie, sa o "freci" pe zonele afectate (nasul ma gandesc, in special). Nu te scapa de puncte definitiv, dar o vreme e ok, dupa care repeti tratamentul.
Daca vezi ca nicicum nu scapi de ele, poti intreba la farmacie de ceva masti pe baza de plante pentru tipul tau de ten.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Malai amestecat cu galbenusi de ou se aplica pe ten si se lasa sa se usuce apoi se clateste cu apa calie

| asko a răspuns:

Daca esti baiat o prietena, oricine ar fi va avea aceasta dorinta