| Andreea1095 a întrebat:

Care e cea maI eficienta metoda de epilare? Eu am o piele foarte sensibila.M-am făcut cu aparatul pe picioare și m-am iritat toată, cu lama și crema creste prea repede înapoi

Răspuns Câştigător
| justanotheruser99 a răspuns:

Ceara calda sau benzile epilatorii, la inceput iti sugerez sa folosesti o crema hidratanta/calmanta dupa epilare, dar cu timpul te vei obisnui, adica ti se va parea suportabila durerea.

4 răspunsuri:
| Georgiana_Cristina_1983_7mUx a răspuns:

Pai oricine se irita dupa epilare cu epilatorul cbiar si eu dar ma durea prea mult asa ca acum folosesc un big.
Funda?

| Bixuuuuuu a răspuns:

Eu mă epilez la salon cu ceară de vreo 2 ani. Eram în aceeași situație ca tine. Acum nu mai am probleme și firul de par s-a mai rărit. happy

| Lusiana_Rusu_1999 a răspuns:

Ar fi bine să te duci la un salon si sa te epilezi cu ceară...benzile epilatorii nu sunt atat de bune de obicei irita (in cazul meu)...

| Astalus_Alina_1987 a răspuns:

Poti sa incerci si cu zahar (sunt tutoriale pe Youtube). doare la fel de rau ca ceara, dar tine un pic mai mult si ramane pielea mai ok dupa.