| anonim_4396 a întrebat:

Care e cea mai  safe, comoda si igienica metoda de a scapa de parul pubian? (la femei).

7 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

Epilatul cu ceara, desi este mai dureros.sad

| Leea1234 a răspuns:

Epilatul cu ceara - dureros, dar cu un rezultat ce dureaza cam 2 saptamani, dar daca nu stii foarte bine s-o folosesti,(ai grija ca s-ar putea sa ramai cu ea pe piele)...ai pus-o! mai bine ceri ajutorul unei persoane care stie!
crema -nedureroasa, dar cu un rezultat ce dureaza maxim o saptamana! sfatul eu e sa folosesti crema, iar dupa ce ai terminat sa aplici o crema hidratanta

| ejaxz a răspuns:

"Safe" & igienica=ceara fierbinte (in schimb e durereoasa si destul de greu de manevrat)
comoda &rapida=lama de ras(in schimb nu e atat de sigura, plus ca efectul are o perioada destul de scazuta)
Ar mai fi crema depilatoare, insa aceasta creaza iritatii destul de fregvent.

| alinaandrei a răspuns:

De a scapa definitiv nu poti, metoda cu laser nu da rezultate totale. epilatul cu ceara dar la salon nu acasa! f important deoarece aceeasi bani il cheltui si iti poti rupe firele nu smulge.mergi la salon dar sa nu ai parul foarte lung si fa-ti un epilat inghinal.1 data doare dupa nu te va mai durea deoarece radacina nu va mai fi dureroasa si creste si mai rar dupa:*

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Epilatul cu ceară caldă sau cu lumină pulsativă (terapie laser).
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ii dai foc

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Ceara calda la un cabinet cosmetic!
E sigur, eficient, rapid, cu rezultate ce dureaza 4 saptamani.