| dedfgv a întrebat:

Care este cel mai bun fond de ten pentru tenul gras? de la avon merg?

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Dacă ai un ten gras nu uita să aplici o bază de machiaj înainte și apoi un fond de ten calmant și o pudră minerală translucidă.
Pa, pa.

| Messyhair a răspuns:

Eu am folosit unul de la Avon.Groaznic! Imi facea tenul sa luceasca intr-o ora, doua.
Acum folosesc de la Vichy.Si de la La Roche Posay e foarte bun.
Si plus au o gama variata : pentru ten gras, acneic, sensibil etc.
Eu folosesc pentru cel acneic pentru ca are o putere mai mare de acoperire dar este bun si pentru tengul gras.
Daca nu ai probleme cu cosurile atunci incearca-l pe cel pentru ten gras.Pretul porneste de la 50 si poate ajunge pana la 70 lei.
Sincer, isi merita banii.Plus sunt o firma serioasa.

P. S. Am auzit de la cineva cum ca La Roche Posay ar fi mai bun decat Vichy, dar este si mai scump.Nu l-am incercat.

| Andreea_5313 a răspuns:

Cand mergi sa-ti alegi un fond de ten cauta pe cele care au termenul "matifiere" inscriptionat.Acestea sunt destinate tenului gras.
Meri la un hipermarket(Real, Careffour etc) unde poti testa nuanta, textura si vezi care ti se potriveste!
Succes!

| Cccccccccccccorina a răspuns:

Da merg cele de la avon SOLUTIONS. cele cu verde. foloseste`le apoi aplica o mica cantitate de pudra compacta pentru acoperirea porilor si iimpuritatilor si un macheaj de care doresti.succes
daca doresti vreun sfat add vasluiavon

| lola a răspuns:

Pentru tenul gras e buna pudra.Nu o sa ai niciodata probleme ca o sa iti luceasca fata! promithappy

| dumiali1998 a răspuns:

Da de la avon merg.eu sunt reprezentant de 3 ani si folosesc numai produse de laei.si da merg.sa iti dau un mic sfat.inaite de toate(fond de ten, pudra...) foloseste o baza pentru machiaj apoi un strat mic de pudra... dupa aceea aplici fondul de ten si din nou pudra si in unele parti unde tenul se ingrasa foarte tare foloseste corector

| gabriele_2231 a răspuns:

Buna
cele mai bune fonduri de ten pentru ten gras sunt alea de la vichy-norma-derm
crede-ma sunt cele mai bune...si eu am tenul gras si folosesc din alea
fondurile de ten de a avon nu fac decat sa faca mai rau tenului.
bafta pa pa:*