| Pisicaru_Miruna_1997 a întrebat:

Care placă de păr este mai bună și protejează mai bine părul? Rowenta premium care liss & Curl sf7660f0 sau Remington proluxe s9100? Vreau răspunsul rapid va rog!

Răspuns Câştigător
| anonim1976karagah a răspuns:

Eu folosesc Remington, dar toata ideea din spatele acestui truc de a nu-ti arde parul este temperatura la care pui placa. Daca ai parul moale probabil putin ti se va arde, dar depinde in cea mai mare parte temperatura. Nu iti pune placa niciodata la mai mult de 180°! O sa iti deterioreze grav parul.

4 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Nici o placa de par nu este buna, absolut toate ard parul, inca de la prima folosire, deoarece este fier incins, care inevitabil, pus pe par, il arde!
Nu recomand folosirea placii ca nu-i sanatoasa!