| AndreeaPisi12 a întrebat:

Care sunt cele mai bune sapunuri pentru acneea? Sa fie bun si sa nu irite pielea si sa nu faca rau?
Am auzit de sapunul organic cu ulei 100% pur din arbore de ceai de la Thursday Plantation, acum nu stiu daca m-ar ajuta...
Dati-mi si mie niste sfaturi, am numai 12 ani stiu ca este pubertatea si este normal sa imi apara cosuri dar as vrea sa-mi mai dispara din ele.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu pune sapun pe fata, iti usuci tenul.
Pentru curatarea lui foloseste lotiune micelara garnier, varianta roz.
Iar ca sa tratezi cosurile cumpara de la farmacie baneocin unguent ( costa 15 lei ) si omoara bacteria care provoaca acnea si un tratament rapid care usuca instant cosurile este uleiul de arbore de ceai aplicat doar pe cos ( gasesti in plafar, nu e musai sa fie bio. alea bio costa mai mult gen 17 lei si alea normale 6-7 lei ). kiss

3 răspunsuri:
| Dyalema a răspuns:

Sapun cu sulf. este la farmacie. ieftin

| AndreeaPisi12 explică:

Dau FUNDAA! Ajutati-ma si pe mine va rog!

| RAY a răspuns (pentru AndreeaPisi12):

Nu ai cum sa opresti ceva normal, poti incerca sa numai manci dulciuri zaharul creste insulina asta face ca hormonii sa explodeze si faci cosuri