| anonim_4396 a întrebat:

Care sunt cele mai bune vitamine uleioase pentru piele? Dar pentru par?

Răspuns Câştigător
| andreeadinca a răspuns:

Uleiul de cocos, este poate cea mai buna alegere pentru parul lipsit de strălucire sau cel care se încurcă repede. Hidratează intens firul de păr şi reduce căderea acestuia, părul devine mai puternic, cu aspect revitalizat şi îngrijit. Pentru ca uleiul de cocos este bogat în vitamina E, nu este nevoie sa îl amestecati în diverse măşti de par, el fiind suficient de hrănitor si bogat în vitamine, încat nu aveţi nevoie de alte ingrediente.
http://andreeadinca.blogspot.ro

3 răspunsuri:
| cat a răspuns:

A si E

| Goten91 a răspuns:

Vitaminele concentrate in pastile sau capsule, fie ele si uleioase, nu au acelasi efect ca sursele naturale, nici pe departe.
Oricum, vitamina responsabila cu impedicarea actiunii radicalilor liberi, este vitamina E.