| simovacariu a întrebat:

Care sunt sfaturile voastre pentru un ten perfect?(nu vreau sa-mi recomandati anumite produse, vreau doar niste sfaturi)

Răspuns Câştigător
| marioBARCELONA a răspuns:

Alimentatie, expunere la soare cand este sezonul, uleiul de masline.cred ca si mierea, atat consumata cat si folosita la masti.
Succes!

8 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Depinde ce tip de ten ai, dar in general ti-as recomanda sa folosesti produse naturale, fara parabeni, sa te demachiezi dimineata si seara si sa folosesti creme potrivite tipului tau de ten, sa folosesti un gel contur pentru ochi, o data pe saptama un gomaj si o masca cu argla, daca vrei sa stii mai multe informatii despre cosmetice si frumusete, intra pe blogul meu, gasesti adresa la profilul meu de pe TPU. xoxo

| ღ..*Addelly*ღ.! a răspuns:

Buna :*
1 Dupa demachiere, te sfatuim sa folosesti un spray cu apa termala, pe care il poti gasi in farmacii. Evita folosirea apei de la robinet, in special pe cea fierbinte.

2 Atunci cand alegi crema hidratanta, ai grija ca aceasta sa includa filtru solar; este obligatoriu, indiferent de anotimp.

3 Nu uita sa aplici crema pe gat si decolteu. Aceste zone se rideaza chiar mai repede decat cea a fetei.

4 Crema de noapte hraneste pielea la momentul oportun, adica atunci cand procesul de refacere celulara este foarte intens. Noaptea, efectul oricarei creme este maxim.

5 Chiar daca este frig, pielea trebuie exfoliata macar o data pe saptamana. Ca sa indepartezi celulele moarte de pe suprafata pielii, aplica un gomaj delicat.

6 Mergi o data pe luna la un salon de frumusete, pentru un tratament cosmetic si rasfata-te si cu un masaj facial. Masajul te relaxeaza si ajuta ingredientele active sa patrunda in profunzime in piele.

7 Contrar parerii multora, crema pentru fata nu poate fi folosita si pentru ochi. Alege o crema speciala pentru ochi si nu uita sa o aplici dimineata si seara. Epiderma este foarte subtire in jurul ochilor si acolo vor aparea primele riduri.

8 Una dintre principalele cauze ale aparitiei ridurilor este chiar mimica ta.
Ar fi ideal daca ai putea sa o controlezi, dar asta este o incercare fara sanse de izbanda. Te sfatuim ca macar sa nu te incrunti prea des.

9 Pentru o hidratare buna a pielii este foarte importanta cantitatea de apa pe care o bei zilnic, asa ca nu uita de cei doi litri de apa. Sunt esentiali pentru frumusetea si sanatatea ta!

10 O data cu venirea prima-verii, ai nevoie de o cura de fructe, pentru o piele frumoasa si pentru sanatatea ta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Spalat cu sapun dove si hidratat cu vinea, nimic altceva, am un ten invidiat de multe persoane care folosesc marci de renume la creme.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nivea scuze.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu fumezi, sa te hidratezi, sa mananci sanatos si sa nu te expui la soare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adaug la ce a scris zazu, sa nu pierzi noptile pentru ca faci cearcane, sa nu stai mult la calculator pentru ca iar faci cearcane, sa folosesti un strat subtire de crema atunci cand incepe vantul si gerul, sa nu folosesti farduri si creme de proasta calitate, sa te demachezi cu regularitate daca folosesti farduri (fond de ten pudra ), din cand in cand o masca naturala, castravete, o felie de kiwi, o rosie plimbata pe toata fata, nu mereu cam o data la doua saptamani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce inseamna parabeni?

| Ianna33 a răspuns:

Buna. Un ten perfect nu poti avea, in schimb poti avea un ten foarte frumos...in fiecare dimineata uita-te in oglinda si repeta-ti in sinea ta ca ai un ten frumos... evita sa folosesti cosmetice in exces.