| anonim_4396 a întrebat:

Hey.Sunt baiat(Am vrut sa mentionez pentru a sti toata lumea). Curand ne-am hotarat sa ne incepem viata sexuala(Aici vorbesc de mine si de prietena mea).
Tin sa anunt ca eu sunt virgin si ea de asemenea.As avea nevoie de anumite sfaturi si pareri...
In primul rand as vrea sa stiu ce prezervative imi recomandati pentru o astfel de situatie.
Cum as putea sa fac ca totul sa se termine cu mai putina durere si mai multa placere(Aici nu stiu daca este posibil prima data).
Si sa imi spune-ti si mie anumite lucruri pe care ar trebui sa le stiu in legatura cu asta.

Astept parerile/sfaturile voastre.

Rog ca cei care vor sa se tina de glume sa se abtina deoarece am nevoie de ajutor si nu de bataie de joc momentan.

Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| Zenithf a răspuns:

Dupa interesul tau, cred ca o sa fie bine. Foarte importanta este starea de spirit, sa nu fiti timorati, inhibati. Tu esti un tip tandru, rabdator, vei reusi sa o faci sa se simta bine chiar si prima data. Daca curge sange (in majoritatea cazurilor este asa) este mai bine sa intrerupeti mai repede, pentru ca sangele irita si va face sa se simta si mai rau dupa, si reluati dupa 2 zile.
Despre prezervativ ai primit destule sfaturi. Si eu zic ca cel mai bine este sa folosesti Durex.
Ar mai fi ceva despre ce vreau sa vorbesc, despre implicarea lui Dumnezeu in relatie. Cred ca stii despre ce vreau sa vorbesc si nu vreau sa te fac sa te simti prost cu asta asa ca nu dezvolt subiectul.
Domnul fie cu voi.

5 răspunsuri:
| glamour a răspuns:

Prezervative durex.
fi tandru si intelegator...nu sari peste preludiu, ascult'o... opreste-te cand o doare. si ca sa nu ai dubii, nu e obligatoriu sa curga sange.
rabdare si totul va fi ok.

| CybeRAthlete a răspuns:

Te duci la mag si il pui pe masa, ceri o hainuta pentru baiatu laughing
poti alege orice prezervativ doresti, bine ca ceri sfaturi, safe sex mai presus de toate, recomand durex - pe mine nu m'a dezamagit niciodata, eu unul nu sufar cele cu arome sau asa... de obicei fol durex negru sau albastru, acum depinde in timp ce ti se pare mai bun, sfaturi pentru mai putina durere, nu stiu ce sa iti zic. se intampla, asta e. eu unul eram "cam" ametit prima data si nu am dat prea multa importanta. dar pe urma a cam fost naspa, vreo cateva zile, trece si asta, nu-i o problema.
nu'ti face probleme, totul vine de la sine, dar credeti ca sunteti indeajuns de maturi incat sa treceti la stadiul asta? ce varsta aveti?
bafta

| LLLLLLLL a răspuns:

Incercati sa lasati emotiile.nu ai de ce sa nu te descurci! nu uitati de contraceptie. comunicarea este de asemenea importanta si in pat.
ai grija de ea

| GTFORetard a răspuns:

1.Stiu ca nu este o lege ca la dezvirginare sa curga sange.(Dar in general asa se petrec lucrurile)
2.Cu prezervative cred ca sunt lamurit oricum.(adica Durex)
3.Varsta nu este o problema.(Suntem maturi)
4.Nu ma simt deloc prost stai linistit.Si inteleg ce vrei sa spui.
5.Va multumesc pentru ajutor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mai intai creeaza o atmosfera placuta, recomandabil sa fie la tine sa reusesti sa pregatesti amanuntele.
'glamour' are dreptate, nu trebuie neaparat sa curga sange, asta in cazul in care ai dubii cu virginitatea ei.mai sunt persoane care fac mare caz din asta. e doar un mit prost.
dupa actul sexual sa nu iti pui perna-n cap si sa te culci. tine-o in brate, alint-o...
aveti grija de voi.