| Bivolu69c a întrebat:

Cat de negru pot sa ma fac de la bronz?
Daca am tenul mai alb pielea are o limita la care bronzul e maxim sau poti sa te faci cat vrei de negru daca stai destul si treptat in soare?

2 răspunsuri:
| ionuutzuu a răspuns:

A2a varianta.

| faramatania a răspuns:

Dacă ai tenul alb şi eşti brunet(există şi această pigmentaţie la bruneţi),atunci te poţi face foarte negru,dar folosind creme şi uleiuri pentru plajă,daca eşti blond,nu ai această şansă,pigmentul este mai slab,ajungi cel mult la un bronz nu foarte intens, si cu tentă aurie. Expunerea la soare, trebuie totuşi, făcută gradual, dacă apuci să te arzi, ratezi bronzul perfect.