| Bivolu69c a întrebat:

Cat de negru pot sa ma fac de la bronz?
Daca am tenul mai alb pielea are o limita la care bronzul e maxim sau poti sa te faci cat vrei de negru daca stai destul si treptat in soare? astept raspuns

3 răspunsuri:
| EvangelineLovin a răspuns:

Te inrosesti daca nu ai crema cu protectie solara, dar in timp se maroneste, si daca tot la soare stai te faci din ce in ce mai maro, ca nu poti sa zici ca o sa fi negru ca negrii. bronzul maxim e maro inchis. happy

| FemeiaPisică a răspuns:

Pielea are o limita. Poti sa te faci si rosu nu doar negru!

| Dilemaa a răspuns:

Are evident o limita, mai ales daca esti si alb. Cel mai sigur te inrosesti.Ai grija sa te dai cu crema solara daca vrei sa eviti o arsura big grin