| GogosikaInfuriata a întrebat:

Ce adeziv puternic pot folosi pentru aplicarea unghiilor false? Un adeziv care nu "crapa" la apa si rezista minim o saptamana pe unghie pentru a nu incepe sa se dezlipeasca unghia falsa pe margini straight face... Nu SuperGlue, Picatura, Loctite SuperBond si alte minuni tongue mersi

Răspuns Câştigător
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună iar.
Pentru 7-14 zile nu se întâmplă nimic dar ține minte că după ce le îndepărtezi să masezi unghiile cu cremă pe bază de uree, le rehidratează (ceri la farmacie gel pentru îngrijirea unghiilor și costă doar 4 ron, o aplici ori de câte ori ai unghiile fără ojă sau cele false!).
Pa, pa.

12 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lasă unghia să respire dacă vrei să o mai și mai târziu!
Aceste unghii false deteriorează matrița și patul unghiei, mai bine folosește un lac protector care să nu conțină formă aldehidă sau acetonă, masează unghiile periodic cu cremă pe bază de uree.
Mai natural, așa plac ochiului bărbatului.
Nu sunt contra lor dar fă "apel" la ele doar la ocazii speciale, gen nuntă, botez, zi de naștere, etc.
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună din nou.
Dacă tot insiști, hai să-ți dau un pont!
Mergi la un salon de manechiură și cere acolo un adeziv special pentru unghii false, că doar asta îți mai lipsește.
Unghiile le ai, îndemânarea la fel și după ce ai intrat în posesia adezivului mai rămâne să le aplici. Succes.
Și încă ceva, unghia falsă cine cunoaște o sesizează că este artificială cu toată arta ei!
După o perioadă de "falsuri„ să-mi dai de veste cum mai arată unghia ta naturală, bine?
Pa, pa.

Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Mulțumesc de aprecieri și aștept să-mi dai de veste ce artă magnifică ai făcut unghiilor!
Pa, pa.

Abh
| Abh a răspuns:

Orice adeziv folosit la lipirea unghiilor false iti va distruge unghiile, va trebui sa le tratezi luni in sir pana vei reusi sa le aduci la starea lor de dinainte.

| GogosikaInfuriata explică:

Cu ciment incearca sa-ti umpli tu gaurile din creier, sau mai bine acid sulfuric, le umpli forever laughing scuze ca am fost rautacioasa, dar la fel ai fost si tuwinking

| GogosikaInfuriata explică:

Buna Legiuitoarea, multumesc de raspuns.

1)Ocazional vreau sa-mi pun, cu ocazia sarbatorilor si vreau sa le aplic acasa, am ceva indemanare tongue Da, deteriorează matrița și patul unghiei daca le pui frecvent si esti dependenta de ele, dar nu si eu care e prima oara pe 2010 cand vreau sa-mi aplic aceste unghii happy

"Mai natural, așa plac ochiului bărbatului" nu ma intereseaza de parerea barbatului, mie sa-mi placa si sa fiu multumita de ele, nu le aplic pentru un anume barbat laughing si chiar si o unghie falsa poate arata ca una naturala, daca stapanesti cat de cat aceasta tehnica (iar eu o sapanesc) imi lipseste adezivul laughing

| GogosikaInfuriata explică:

Legiuitoarea, mersi de pont, nu ma gandisem la asta, adica.cine si-ar dezvalui secretele? big grin Cum spuneam, e prima oara pe acest an, cand vreau sa-mi satisfac un moft, care dureaza 7-10 zile, de Sarbatori happy Chiar imi voi deteriora unghiile intr-un timp atat de scurt? thinking

Multumesc pentru sfat esti o scumpa :*

| GogosikaInfuriata explică:

Multumesc, o sa tin cont de sfatul tau happy :*

| GogosikaInfuriata explică:

Dyaa stiu site-ul lor am ceva produse de acolo happy multumesc oricum esti o dulceata :*

| Dia a răspuns:

Auuu. iti cam distrugi unghiile.
Tuu da nu iti stau cu picatura?
Ca eu mi-am pus niste unghi cu picatura si nu le-am mai dat jos 4 zile:)) nici cu apa :))

http://www.nailshop.ro/....../index.php

uite asta :)

acril ar mai fi da am auzit ca`i cancerigen :-S

| Dia a răspuns:

Ciment rolling on the floor
cu placere si tu esti o dulceataa happy kiss

| moonY a răspuns:

incearca cu putin ciment