| facepalmlol a întrebat:

Ce credeti despre bb cream? E ok folosirea ei de la 15 ani? Cumva reduce si cosurile?
Si as mai vrea sa intreb cum se foloseste corect un creion pentru ochi. Se aplica pe linia apei sau doar la baza genelor de pe pleoapa inferioara?
Merci.

Răspuns Câştigător
| Kriss96 a răspuns:

BB Cream este, asa cum mentioneaza titlul, o crema. Una hidratanta. Deci nu reduce cosurile.
Dar nici nu le sporeste. Normal ca poti folosi. Nu e ceva care sa-ti agreseze tenul. Ba chiar hidrateaza din plin. De asta nici nu are cine stie ce acoperire. Nu e fond de ten. E mai mult o baza. Unele persoane o aplica pe sub fond de ten si pudra.
Pentru cosuri depinde cum ai. Daca e o forma urata de acnee du-te la un dermatolog. Daca nu, poti folosi Isotrexin sau Gerovital Stop-acnee. Pe cea din urma am testat-o eu foarte de curand si mi-a placut. Isotrexin ti-o recomand pentru probleme mai grave. Tu te sti.
Pentru creion cauta tutorial pe youtube.

| facepalmlol explică (pentru Kriss96):

Si se poate folosi in fiecare zi sau trebuie sa ai un anumit interval sau ceva?

9 răspunsuri:
| LoveTenis a răspuns:

Este folositoare pentru că e mult MULT mai bună decât fondul de ten! Coșurile să zicem că dar dar nu prea mult! Ți-aș recomanda soluția asta http://margaretaneagra.blogspot.ro/......armec.html -pe care o poți găsi în d&m sau oricunde la magazine naturiste sau la farmacii sau la orice magazin pentru make-up!
Creionul arată după mine foarte bine dacă îl aplici pe linia apei dar se poate și la baza genelor de pe pleoapa inferioara! Fundiță?

| LoveeMakeup9 a răspuns:

BB cream este foare bun pentru varsta ta.De asta a fost inventata...pentru tenul tanar care nu are nevoie de fond de ten, doar o crema nuantatoare care sa confere un aspect natural, proaspat si sa reduca cosurile big grin
Cat despre creionul de ochi se poate aplica oriunde..depinde de machiaj si cum iti place tie
Bafta! :*

| AlinaMaricescu a răspuns:

Daca vrei sa reduci cosurile total cauta cremele anti-acnee de la Thursday Plantation

| PaiuAlexandru a răspuns:

| facepalmlol explică (pentru PaiuAlexandru):

Foarte folositor, ce pot spune?
Asteptam un raspuns ca al tau, mai ceva ca si painea calda!
M-ai surpins. De fapt, asta era si ceea ce cautam.

| PaiuAlexandru a răspuns:

Nu as recomandao sub 18 ani

| diatomoni12 a răspuns:

Hei :* eu am 14 ani. Am avut o problema cu cosurile acum ceva vreme dar de cand folosesc Zineryt nu mai am treaba happy. Crema BB o folosesc foarte des. ma ajuta foarte mult si stiu de la dermatologul meu ca nu e daunatoare deloc. Ti-o recomand cu place.
In legatura cu creionul nu stiu ce sa zic ..Ma machiez destul de des chiar daca am 14 ani puppy dog eyes. Iti recomand sa folosesc tus nu creion si sa-l aplici la baza genelor. :*