| Child a întrebat:

Ce credeti despre epilatul pe maini?

Răspuns Câştigător
| Innovation a răspuns:

Ce coincidenta chiar ieri vorbeam cu prietenele despre asta.Pai parerea mea nu este pozitiva deoarece pe maini nu prea este normal sa te epilezi. Daca ai pe maini par exagerat si vrei sa scapi de el iti recomand mai bine sa folosesti benzi dinacelea gen Veet. Sper ca ti-am fost de ajutor! O zi buna!

12 răspunsuri:
| Dollicious a răspuns:

N-are niciun rost

| RyGoLeTa a răspuns:

Sunt de acord cu tine, pozele sunt bleach.

| DimLight a răspuns:

Da-l JOS! nimeni nu o sa iti atraga atentia ca nu ai..in schimb daca ai prea mult o sa fuga toti de langa tine

| AriannaAri a răspuns:

Dupa parerea mea este normal.
Eu ma epilez de ceva ani pe maini pentru ca, cum nu suport parul pe picioare asa nu il suport nici pe ala de pe maini.
Acuma, fiecare cu parerea lui.

| AriannaAri a răspuns:

Scarboase pozele laughing.

| SweetSacrifice a răspuns:

Depinde de persoana.Acum gandeste-te ca daca o fata are mult par pe maine, chiar este nevoie sa se epileze ca sa nu arate urat.Eu sincer nu am deloc par pe maini (nu se vede deloc) si la mine nu este necesar, deci nu am de gand sa fac asta. Inca o data zic, depinde de persoana, si nu mi se pare chiar asa de rau daca cineva ar face asta.

| irina41099 a răspuns:

Dupa mine nu e normal. Hai inteleg te epilezi pe picioare mustata dar si mainile?

Răspuns utilizator avertizat
| doinitza94 a răspuns:

Sincera sa fiu si eu credeam in mitul cu ingrosarea, inegrirea si intetirea firului de par, insa e doar un MIT!
Citisem primavara asta niste articole despre epilatul pe miini (mentionez ca eu aveam niste "puf" mic si blond) dar articolele alea mi-au dat un impuls sa incerc sa ma epilez.E o prostie a mentalitatii feminine ca parul de pe maini nu trebuie epilat.TREBUIE,oricit de mic, blond si rar ar fi el.Mainile sunt mai des expuse si mai vizibile decit picioarele,atunci de ce pe picioare ne epilam,dar pe maini nu?
Daca esti epilata ai o piele fina,catifelata,stralucitoare,frumoasa,pe cind firele alea de par se vad urit, chiar daca sunt blonde sunt vizibile, mai ales "stralucind" in soare.

Parerea mea, acum nu judec pe nimeni, fiecare alege sa faca ce vrea cu corpul sau!

| pinkpinkbutterfly a răspuns:

Eu nu sunt de acord cu epilatul pe maini, bineinteles daca nu ai parul exagerat de vizibil, atunci ar trebui folosita o metoda de eliminarea lui de preferet ceara.Dar daca parul nu este deranjant privirii nu are niciun rost, pentru odata cu inceperea epilari, smulgeri, raderi, tunderi, etc. el va crecte din ce in ce mai gros, mai inchis la culoare, si va fi vizibil intr-un mod neplacut si vei fi nevoita sa faci asta periodic.Parerea mea!

| edda a răspuns:

Mnuuuu. va trebui sa te faci mereu pentru ca ti se va ingrosa firul parului si va fi foarte neplacut....eu te sfatuiesc sa nu incerci

| gabryellayo a răspuns:

Sa fiu sincera nu cred ca e necesar daca ai " par" blond sau puf. in schimb daca ai par mai vizibil da :* fundita?