| anonim_4396 a întrebat:

Ce culori se asorteaza cel mai bine cu turcoazul?

7 răspunsuri:
| Mayar a răspuns:

Din moment ce e turcoaz, nu e nici albastru, nici verde. Deci merge atat albastru cat si verde. Nu merge rosu, pentru ca rosul e culoare opusa lui verde si arata groaznic! Imagineaza-ti si tu cum ar arata... uhhh!
Deci, albastru, verde, alb si negru - care se potrivesc la orice.

| Macryna a răspuns:

Alb, galben, corai, verde happy

| AnotherOne02 a răspuns:

Doar negru.

| MissUnkown2 a răspuns:

Mama mea e innebunita dupa turcoaz. De obicei poarta vernil cu el. Merge si gri, alb... Dar iti trebuie la haine sau la bijuterii?

| Costache_Teodora_1989 a răspuns:

Roz deschis, fuchsia, corai, albastru inchis, bej. daca e pentru o ocazie..auriu metalic happy

| Mynni3 a răspuns:

Cele care sunt nonculori : alb, negru, dar si culorile : albastru, verde,

| didiii08 a răspuns:

Dupa parerea mea : alb, negru, rosu, galben. gri