| cevacumva a întrebat:

Ce efect au anticonceptionalele asupra organismului? alti spun ca ingrasa, alti ca iti creste sani si fundu? care ati luat cum e?

4 răspunsuri:
| KellyGreen a răspuns:

Du'te la medic si iti va recomanda el ce anticonceptionale sa iei ca sa nu te ingrasi, insa ai dreptate de obicei anticonceptionalele ingrasa.

| Minnie a răspuns:

Stiu ca se zice ca medicul iti recomanda pastile pe baza unor analize. Iti spun cum a fost la mine (ma duc regulat la control). Prima oara cand am fost la medic mi-a pus cateva intrebari si mi-a dat un anumit tip de pastile. M-am ingrasat f mult si am renuntat la ele. Am slabit imediat. Am fost la alt medic si la fel, mi-a pus niste intrerbari si mi-a recomandat alt tip de pastile pe care le iau de aproape 10 ani si sunt perfecte pentru mine, nu ma incomodeaza, sa zic asa, cu nimic si sunt si ieftine. Deci, da, ingrasa daca nu sunt cele potrivite pentru tine. De crescut sanii asa ca prin minune nu am patit si nici nu am auzit asa ca in privinta asta nu stiu ce sa-ti raspund. Daca sunt gresite iti pot creste colesterolul si glicemia in mod fals, adica fara sa mananci dulciuri asa ca ai grija la ce medic te duci si ce incerci

| BonneLess a răspuns:

Depinde de organismul fiecareia, mama ia anticonceptionale si o ingrasa. La altii pot fi alte avantaje/dezavantaje.

| StewartCassie a răspuns:

Buna. Te ingrasi, si in plus nu face bine la organism. Ai grija ca ai sanse mari sa nu mai poti aveam copiiwinking... O zii placuta! :-)