| anonim_4396 a întrebat:

Anticonceptionalele îngrașă?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
15 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Nici o pastila nu ingrasa, ingrasarea rezulta din plusul caloric care se depune ca grasime, simplu, ai nevoie de 2000 de cal per zi, consumi 2000 te pastrezi, consumi 3000 per zi in 7 zile ai un 1kg per plus

| Andreeush a răspuns:

Nu la toată lumea are aceleași efecte, fiecare organism e diferit.

| Frank51 a răspuns:

Anticonceptionalele sunt niste hormoni care iti schimba modul in care corpul reactioneaza la alti hormoni. Nu exista nici-un studiu despre efectele lor asupra greutatii, asadar nu este o certitudine ca ele ingrasa sau slabesc.

| Donsavas a răspuns:

Medicamentele care blochează testosteronul pot îngrașă dar nu neapărat.

| brokxy a răspuns:

100 kilograme intr-o saptamana da rolling on the floor rolling on the floor rolling on the floor
( NU INGRASA MAI laughing

| 123123NONAME123123 a răspuns (pentru mirceakitsune):

Toti de aici au venit cu o explicatie pentru ce au zis in afara de springtrap si tine te invit sa iti aduci si tu explicatia.

| Epickk a răspuns:

Fiecare organism actioneaza altfel la administrarea anticonceptionalelor.
Nu este neaparat o regula.
Dar cum se spune "in popor", din pacate da, ingrasa.

| 123123NONAME123123 a răspuns (pentru Epickk):

In popor se spun si multe mituri si multe adevaruri si nu toate anticonceptionalele sunt exact la fel, deci au efecte diferite secundare.

| Epickk a răspuns (pentru 123123NONAME123123):

Si asta e adevarat doar ca anticopceptionalele au efecte diferite pentru fiecare organism
Si da, au efecte secundare diferite, sa-ti raspund si la intrebare

| Iulian998876 a răspuns:

Mai bine folosești prezervative

| 123123NONAME123123 a răspuns:

Excesul de calorii, lipsa de somn sau stresul in exces si dereglarile hormonale serioase sunt principalele cauze ale ingrasatului anticonceptionalele, in cel mai rau caz, cred ca pot sa ajute una din cauzele acestea si astfel sa te ingrasi mai repede.

| SpringtrapSimerea a răspuns:

Da, o singură pastilă te poate îngerașa cu 5 kg.

| 123123NONAME123123 a răspuns (pentru SpringtrapSimerea):

Glumesti, nu happy?
Corpul nu poate procesa destul de repede alimentele sa te ignrasi 5kg peste noapte happy.
In cel mai rau caz faci o retentie de apa de MAXIM 2-3kg de care oricumi scapi de la sine in cca 1 saptamana.

| 123123NONAME123123 a răspuns (pentru SpringtrapSimerea):

Glumesti, nu happy?
Corpul nu procezeaza alimentatia destul de repede sa te ingrasi 5kg peste noapte.
In cel mai rau caz faci o retentie temporala de apa de maxim 2kg de care scapi in cca 7 zile.