| GeorgianaMdg a întrebat:

Ce este mai convenabil/putin dureros:
1. Epilarea cu benzi cu ceara
2. Epilatorul

Răspuns Câştigător
| Etelca a răspuns:

Buna! Eu prefer sa ma duc la salon sa ma fac cu ceara si doare si mai putin ca si epilatorul, deoarece ceara ia parul de pe o portiune mai mare, cu epilatorul stai mai mult sa te faci si am observat ca trebuie sa ma epilez si mai des.Clar iti recomand sa te duci la salon, deoarece acasa poate nu poti sa te faci la fel de bine singura.Mult succes!

8 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Buna!
Cu ceara doare mai putin deoarece iei mai multe fire odata si scapi relativ mai repede dar mi se pare ca costa mult mai mult deoarece pe zone mari precum sunt picioarele folosesti undeva la 6 benzi cu conditia de a le refolosi iar un pachet are undeva la 10 maxim 12. E bine sa te faci prima data cu ceara iar apoi sa te obisnuiesti cu epilatoru ca nu trebuie mereu sa stai cu grija ca nu mai ai benzi.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Epilarea cu ceară.

| Kenya a răspuns:

Epilarea cu benzi de ceara e mult mai eficienta.

| ElenaSt2011 a răspuns:

Eu folosesc epilarea cu ceara calda facuta acasa, si de ani de zile nu mai creste parul sub genunchi. Am doar cateva fire pe lateral.

Daca te sperie durerea de epilare, incearca sa apelezi la epilarea definitva cu aparate de noua generatie. Gasesti detalii pe site-ul www.oanacuzino.ro

| Deliiiiiia a răspuns:

Hey..eu optez mai mult pentru epilator!winking

| Xoxo520 a răspuns:

Epilatorul

| Andrewaa a răspuns:

Epilarea cu ceara este mai rapida deci mai putin dureroasa si mult mai eficienta plus ca de la epilator e posibil sa iti creasca fire de par sub piele.