| wolder a întrebat:

Ce folositi pentru a vindeca urmele / petele lasate de acnee?

20 răspunsuri:
| onasis1961 a răspuns:

Încearcă asta:
1-Se rade coaja la o portocală
2-Se stoarce o lămâie
3-Se pisează bine 5-6 căţei de usturoi
4-Toate ingredientele se amestecă cu 100 gr.de miere
5-Se pun la macerat 4-5 zile la temperatura camerei
se mestecă de cel putin 2 ori pe zi
6-Se aplică seara pe locul cu acnee şi se spala cu apă
călduţă după 30-40 min.În câteva zile se vede efectul!
100% natural!

| wolder explică (pentru onasis1961):

Iach. Cum sa lasi combinatia aia scarboasa cateva zileoh go on?

| onasis1961 a răspuns (pentru wolder):

Vezi dacă nu citeşti până la final! Nu câteva zile, 30-40 minute!

| wolder explică (pentru onasis1961):

`Se pun la macerat 4-5 zile la temperatura camerei!`
haha cred ca tu nu stii ce spuilaughing

| onasis1961 a răspuns (pentru wolder):

Ce vezi rău în asta! Frumuseţea cere sacrificii!

| wolder explică (pentru onasis1961):

Mi se pare doar scarbos sa lasi toata amestecatura aia cateva zile la `macerat`
si nu cred ca va merge toata treaba asta

| danielaxyz a răspuns:

Eu folosesc crema cu extract de melc

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand nu recomand Zineryt http://didiglamour.blogspot.ro/2012/07/despre-zineryt-fara-perdea.html e pe baza de alcool si tenul prin o uscare excesiva intelege ca trebuie sa produca mai mult sebum deci iar ne alegem cu niste cosuri frumoase, dar citeste pe blog mai amanuntit despre aceasta minunatie.
Si cum am scris la sfarsitul postarii, recomand crema Akne-Syt de la Ivatherm. Este preferata mea si chiar isi face treaba foarte bine si foarte repede.

| xFakeSmilex a răspuns:

Îți recomand crema de galbenele!
Aseara am folosit-o și eu iar dimineață am fost uimita de efect. Chiar mi-au disparut aproximativ toate petele lasate de acnee.

De ce este atat de buna crema de galbenele?
Crema de galbenele este un produs 100% natural, fara adaosuri de conservanti sau ingrediente care de care mai dubioase. Aceasta are in compozitia sa doar extracte de flori de galbenele, vaselina, lanolina, ceara si ulei de lavanda. Asadar, crema nu contine nici macar parfum, mirosul fiind total natural, placut si foarte vag. Datorita substantelor hranitoare, crema stimuleaza procesul de dezvoltare celulara a pielii. Din acest motiv, crema de galbenele este buna si sanatoasa pentru pielea noastra, pentru ingrijirea si infrumusetarea sa.

Crema de galbenele este incredibil de buna pentru tratarea cosurilor, a acneei sau a altor probleme ale pielii. Aceasta are efect antibacterian, antiseptic si cicatrizant.

Atentie! Crema cu galbenele trebuie utilizata cu atentie in cazul tenurilor grase. Este recomandat sa se utilizeze o cantitate cat mai mica, exclusiv in zonele cu probleme, nu pe toata fata.

| Liviu_2019 a răspuns:

Buna si eu am problema asta de mai multi ani si nu prea am reusit sa scap de ea desi am incercat multe tratamente.
Poti incerca creme precum Retin A sau Isotrexin gel. Una din ele nu amandoua. Chestia e ca sunt cam dure in sensul ca e foarte posibil sa te iriti de la ele si e un tratament mai greu de urmat. Trebuie la inceput sa te dai o data la 2 3 seri vezi cum reactioneaza si dupa poti creste frecventa. De regula te exfoliezi te cojesti si o data cu cojile alea se duc si semnele. Teoretic asa e dar practic nu e chiar asa. Depinde de semne, cat de evidente sunt, sunt mai vechi sau mai noi. E un tratament de durata minim 6 8 luni sau chiar 1 an. Consecventa e foarte importanta. Primele rezultate le poti observa dupa 3 4 5 luni depinde de ten.

O alta solutie mai rapida dar mai scumpa e sa faci niste peeling-uri superficiale sau medii. Sunt cam 100 RON sau mai scumpe. Te va da doctorul cu o solutie pe fata te va ustura te vei irita 1 zi 2 si ti se va coji fata si in mod normal semnele ar trebuie sa se elimine sau sa se diminueze.
Cam astea ar fi solutiile, alte nu ai la dispozitie.

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Eu am folosit stick pentru pete si iritati de piele pe baza de 100% ulei pur de arbore de ceai de la Thursday Plantation.
Il recomand cu ceea mai mare incredere, pe mine m-a ajutat foarte foarte mult.

| iiGeorgii a răspuns:

Crema de gălbenele. Eu am avut cicatrici urate care au disparut de la ea.

| wolder explică (pentru iiGeorgii):

Da am auzit ca e buna pentru pete, doar ca tenul gras nu trebuie dat cu crema de galbenelebig grin

| FallenAngelAlina a răspuns:

Iti dau un sfat foloseste Zineryt, este un tratament pe baza de antibiotic, care nu dauneaza, se gaseste in farmaciile mai mari, nu numa ce trage petele previne acneea, este la vreo 35 Lei. Il folosesc de un an si it pot spune din propria experienta ca e bun.

| EmilLyWilliamS a răspuns (pentru FallenAngelAlina):

Chiar e drept, ma folosesc si eu te zynerit si mi se pare ca e foarte bun aproximativ il folosesc si eu in jur de un an sau 2

| wolder explică (pentru FallenAngelAlina):

Am folosit. Petele lasate dupa ce trec cosurile nu trec

| FallenAngelAlina a răspuns (pentru wolder):

La mine merge, ok, atunci poti sa incerci ceva crema pe baza de menta de la farmacie.

| coldblood a răspuns:

Incearca sa folosesti tinctura. E facut din plante.

| wolder explică (pentru coldblood):

Tinctura dee?

| week a răspuns:

Asteptare... e cel mai bun medicament eu unu nu folosesc nimica. pur si simplu astept sa treaca de la sine