| Culturism69 a întrebat:

Ce fond de ten poate ascunde acneea ( cosurile )?!

Răspuns Câştigător
| ninacziriak a răspuns:

Acneea trebuie tratată, deoarece nici un fond de ten nu o va ascunde perfect. dar dacă totusi doresti ceva un fond de ten bun, gasesti la TianDe.
Formula invovatoare a Fondului de ten-cremă City Chic se combină perfect cu nuanța pielii, creând un machiaj perfect natural. El uniformizează culoarea pielii și este absolut invizibil pe față.
Fondul de ten-cremă City Chic se aplică cu ușurință pe piele. El nu doar acoperă micile defecte și îmbunăățește culoarea, dar, protejează și de vânt, scăderile de temperatură, aerul uscat din încăperile cu încălzire centralizată sau aer condiționat. Mai mult decât atât, datorită filtrelor UV, fondul de ten-cremă protejează pielea de efectele negative ale razelor solare. Este potrivit atât pentru machiajul de zi cât și cel de noapte. Formula nu conține componente grase, este potrivit pentru orice tip de piele.

il gasesti aici: http://www.fitocosmetice-tiande.ro/m/86-fond-de-ten-crema.html

| Culturism69 explică (pentru ninacziriak):

Rezista si la apa, transpiratie?

11 răspunsuri:
| acinorev a răspuns:

Trebuie tratate. stiu ca fata ta poate nu arata foarte bine (scuze!) insa ii faci si mai rau, dupa parerea mea, dand cu fond cu ten. Da-ti in fiecare zi, dimineata si seara, cu ulei de catina. Se vor dezumfla usor-usor. Du-te la medic! Poate iti mai da el ceva.

| Culturism69 explică (pentru acinorev):

Am fost la dermatolog, nu am avut niciun rezultat.
Pe spate am probleme cu cosurile, nu pe fata happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

In primul rand un tratament, gen ivatherm akne syt si ca fond de ten revlon colorstay are acoperirea mare sau bourjois flower perfection.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Mai bine incerci o crema pentru cosuri gen: Zynerit

| Culturism69 explică (pentru anonim_4396):

Cu ila m-am dat pe spate nu am avut rezultate. Si nu e crema straight face

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

SA NU FACI ASTA! E cea mai idioata chestie pe care poti sa o faci. Fondul de ten nu face decat sa-ti imbolnaveasca si mai mult tenul. Du-te la dermatolog, nu-ti bate joc de tine.

| Culturism69 explică (pentru anonim_4396):

Am fost, nu am avut niciun rezultat.Mi-a dat Zynerit dar degeaba. Am spatele full de acnee, asta e problema straight face

| Gabriela_Mihaela_1990 a răspuns:

Mai bine sa scapi de cosuri decat sa le acoperi cu pudra sau fond de ten.
Eu am reusit sa scap de cosuri si puncte negre cu ajutorul unui doctor dermatolog si un tratament anti-acnee e pe baza de creme cu 100% ulei pur de arbore de ceai(Tea Tree) de la Thursday Plantation.
Iti recomand sa scapi de cosuri nu sa le ascunzi

| PrEtTyAnGeL a răspuns:

Cel lichid(nu pudra)in general daca alegi culoarea potrivita va merge perfect(cele mai eficient sunt de la avon, oriflane sau lady's)
funda?winking

| ninacziriak a răspuns:

Da