| dedfgv a întrebat:

Ce fond de ten pot folosi vara pentru a acoperii oseata si imperfectiunile tenului(cosuri)?
funda+vot!

8 răspunsuri:
| T30D0RA a răspuns:

Ia vezi, intereseaza-te de fond de ten mineral, uita-te la avantaje. happy

| Lllllllllll a răspuns:

Recomandat ar fi să tratezi coșurile și să nu folosești fond de ten mai ales vara când transpiri, e cald, praf.dar dacă vrei neapărat încearcă unul cu o textură ușoară.

| PrecioussGirl a răspuns:

Cosuri + fond de ten + transpiratie+ praf = nasol raw. sorry dar in locul tau m-as duce la salon si as face un tratament ceva pentru cosuri. happy

| Doublekillll a răspuns:

Fond de ten de la oriflame
Giordani Gold

| DyannaM3 a răspuns:

Foloseste unul care sa nu iti astupe porii, adica unul nu foarte gros dar cu tendinte de straliucire : cel mai rezonabil este de la Ruby Rose (acesta folosesc si eu) este ieftin si se gaseste la magazinele de make up-uri + are inclus vitamine care nu ingrasa tenul (nu lasa tenul sa transpire cand il utilizezi, astfel nu se sterge, ci il lasa sa respire datorita faptului ca nu astupa porii, iar datoritra vitaminelor hraneste si trateaza tenul, adica de la el iti pot trece cosurile)

| rapgirl123 a răspuns:

Un fond d ten de la afinitone. se gaseste la magazinele de cosmetice si mi se pare ca si in farmacii. e un fond de ten mineral si tine mult timp (daca il aplici cum trebuiehee hee) P.S. ca sa tina si mai mult timp fondul de ten, poti sa te dai inainte cu o crema care contine miere.(in loc de baza, care e cam scumpa) tot p la mag de cosmetice sau in farmacii gasesti. sper ca ti-am fost de folos. sau daca vr alt tip de fond d ten, cele de la avon sunt bune. dar recomandabil ar fi cel de la afinitone

| VanillaCandy a răspuns:

Eu folosesc fondul de ten de la trendy care este foarte bun, tine mult si nu este scump. Pentru a acoperii roseata gasesti un corector la oriflame cu mai multe culori. Culoare verde este pentru petele rosii sau cosuri. pentru ca sunt culori complementare happy foloseste o pensula pentru a aplica corectorul, eu am una de la Sephora ( dar cred ca poti sa gasesti in alte parti una mai ieftina) Funda?:*