| azaleeaalina a întrebat:

Ce fond de ten sa folosesc daca am pistrui? am pistrui pe toata fata.acum folosesc maybelline affinitone dar dupa 2 ore se duce de pe frunte si se vede foarte urat. vreau un fond de ten care sa acopere si sa reziste.

3 răspunsuri:
| LoriLoL a răspuns:

Affinitone nu acopera bine si bineinteles daca nu folosesti pudra dupa fond de ten, nu rezista deloc.

| LoveTenis a răspuns:

Eu zic ca ai putea ceva BB Cream.Sau incearca sa folosesti un fond de ten de culoarea pielii nu a pistruilor.Sau poti alege un concelear lichid cu putere mare de acoperire. Nu alege un fond de ten foarte mat pentru a ascunde pistruii, pentru că îî vei scoate mai mult în evidenţă. Foloseşte o cremă hidratantă colorată (BB) care uniformizează pielea și finisează cu bronzer. Funda?

| sosostore a răspuns:

Incearca un cc cream iar apoi un bb cream, de preferabil aceeasi nuanta si aceeasi firma.