| XoxoStyle a întrebat:

Ce haine se mai poarta in toamna asta? Dau funda big grin

Răspuns Câştigător
| Irinuca98 a răspuns:

1. Cizmele franjurate sau de tip cowboy

Negre, beige, gri etc. Cizmele de acest tip sunt o adevarata comoara pentru moda toamnei 2009, pentru ca sunt casual, comode, dar se asorteaza si cu o tinuta mai formala si insenineaza orice tinuta. Le poti purta cu: jeansi scurti, fusta midi sau mini din jeans, colanti, rochii casual etc.

2. Curele late

Negre, albe, maro, ORICE CULOARE!

Probabil ca deja v-ati obisnuit cu ele, sunt purtate foarte mult in ultima vreme si merg cu diverse haine: rochii, camasi lungi, jeansi, le poti folosi in mai toate combinatiile posibile.

3. Jeansi albi sau colorati

Albastru, roz, violet, gri, chiar si negri sau alte culori, jeansii albi sau colorati sunt in mare voga. Poarta-i cu o curea, cu esarfe sau cu panglici asortate. Pot fi purtati atat cu topuri colorate, cat si cu unele simple, mono-colore.

4. Sacouri sau veste

Negre, albe, maro sau gri, vestele si sacourile sunt cu siguranta elemente care definesc un stil aparte si care subtiaza silueta. Acestea merg cu tricouri si bluze cu volane. Sunt o alegere inspirata pentru o tinuta ceva mai formala, dar trendy.

5. Esarfe

Colorate, ecosez, simple, multe imprimeuri pot fi folosite pentru cele mai nastrusnice esarfe. Sunt cele mai hot accesorii din acest sezon. Esarfele arata bine in toate combinatiile, ai grija sa le asortezi cum trebuie si nu vei da gres.

6. Accesoriile supradimensionate

Bratari rigide, bratari norocoase, lanticuri, accesoriile sunt un "must have" al sezonului.

7. Ecosez / carouri

Rosu, albastru, verde, mai toate culorile merg cu tesaturile ecosez. Cateva dintre cele mai cool obiecte vestimentare: paltoane ecosez si fustele midi sau mini. Poarta o fusta mini din ecosez rosu si un tricou alb, simplu, plus o jacheta din piele (cu gulerul inalt) si sigur dai lovitutra cu aceasta tinuta.

8. Trench-ul

Negru, crem, maroniu, nu conteaza culoarea, trench-urile sunt in continuare la moda si sunt foarte cool pentru toamna aceasta. Sunt foarte potrivite pentru toamna si o iarna mai blanda.

9. Geaca de piele, de tip aviator

Aceste geci nu se demodeaza nici in 2009, se pot purta fara niciun fel de problema, fie in tonuri de negru, fie maro.

10. Anii '80

Dupa cum cred ca ai observat, moda anilor '80 s-a intors si influenteaza din plin tendintele actuale. Printre elementele vestimentare care definesc deceniul opt in moda se numara: bluzele cu un umar gol, asimetrice, colantii, bandanele de influenta hippy.

Sper sa-ti fie de folos! fundita? kiss ( noua aici )

3 răspunsuri:
| CookieDiamond a răspuns:

U mai e mult si hainele groase vor lua locul celor lejere, de vara. Mai pastrezi ceva din colectia de anul trecut sau e cazul sa te pornesti la shopping? Afla ce se poarta in acest sezon!

Stim, pare imposibil sa te gandesti la trench-uri, pulovere si paltoane cand afara sunt înca mai bine de 30 de grade. Dar, din punct de vedere calendaristic e deja toamna, si cum in magazine, pe umerase, atarna deja haine din noile colectii, parca nu mai e asa exagerat sa vorbim despre tendintele toamna-iarna.

Pregateste-te sa renuntila culorile puternice
Daca pana acum ai avut voie sa te joci cu nuante tari, dar si cu pasteluri, de data asta culorile toamnei îsi fac loc în garderoba ta. Se poarta hainele în culorile pamantului, negru, ocru, gri si nuantele de maro, iar culorile vedeta ale acestui sezon sunt movul si rosul aprins. Asta nu înseamna ca trebuie sa-ti alegi toate hainele într-o singura nuanta. Un accesoriu într-o nuanta de mov sau rosu, poate înveseli o tinuta „mohorata", în care predomina tonurile de negru sau gri. Look-ul metalic rezista si in acest sezon. Asa ca daca nu esti tocmai un fan al hainelor negre, le poti înlocui cu succes cu materialele aurii sau argintii. Si daca peste vara am avut voie sa alegem tinute « girlie », în sezonul toamna-iarna suntem obligate sa renuntam la volane, funde si dantele romantice.

Acum se poarta combinatiile!
Îndrazneste sa combini stofele sintetice cu cele naturale. Margelele, cristalele sau penele împodobesc atat tinutele business, cat si pe cele de seara. În ceea ce priveste accesoriile, e bine sa le alegi pe cele mai feminine. Spre exemplu, manusile lungi, in mare voga acum, dau un aer chic tinutei tale. O brosa retro, în stilul anilor '50, este suficienta pentru a scoate din anonimat un sacou mai vechi. Toamna asta ai voie sa porti perle, catarame gigantice, metale învechite, strasuri si brose de diferite marimi. Nu uita nici de curele, pentru ca se poarta talia bine marcata. Daca toata vara s-au purtat rochiile trapez si fustele balon, de data asta va trebui sa spunem adio hainelor bufante, care mascheaza corpul. În acest sezon, croielile urmaresc fidel linia corpului, fie ca e vorba de jachete si sacouri prinse în curea, rochii mulate sau fuste creion, iar linia siluetei e bine definita. Sunt în trend hainele de piele! Asta nu înseamna ca trebuie sa cauti în garderoba geaca de motociclist, cu tinte, genul celor care erau cool prin anii '80. Este chic sa combini hainele din piele cu cele tricotate si împletite. Sunt trendy puloverele masive, cu gulere mari sau gluga si jachetele lungi, împletite, cu
Ce purtam toamna asta?

talia marcata de o curea foarte lata. Piesa de rezistenta din garderoba ta trebuie sa fie paltonul. Atunci cand pornesti la cumparaturi, alege-ti unul într-o nuanta puternica, cu buzunare mari, cu broderii si aplicatii, pentru ca, da, ai ghicit, de data asta paltonul trebuie sa iasa în evidenta. Cu maneci largi, cu gluga sau fara, cu gulere înalte sau umeri largi si musai, cu talia marcata, alege cu atentie un model care sa ti se potriveasca.

Fii naturala!
În machiaj si coafura, se pune în continuare accent pe natural, caruia i se adauga un element menit sa evidentieze personalitatea femeii, sa o scoata din anonimat. Fie ochii sunt bine marcati, fie buzele sunt foarte rosii sau tenul este pus în evidenta cu un pic de glow. Daca moda din vara asta ti-a cerut sa renunti la placa de întins parul, se pare ca, în continuare, nu trebuie sa apelezi la astfel de metode ca sa-ti aranjezi parul. Tot bigudiurile bunicii te fac sa arati senzational, pentru ca este la moda look-ul neglijent, usor romantic, cu bucle lejere. Daca-ti place sa porti parul scurt, atunci ai nevoie de o coafura cu volum si întregul ansamblu trebuie sa dea senzatia de neglijenta studiata.

Frumusete pura
In machiajul din sezonul toamna-iarna predomina naturaletea si dezinvoltura. Fie iti accentuezi ochii, fie buzele sau tenul, dar in niciun caz toate deodata.

pai mai cauta pe deiferite situri :]
depinde cum va fi si vremea big grin happy
succes :*

| Dan a răspuns:

Armani, Valis, Foele, pentru cei mai bogati, iar pentru saraci produse chinezesti. Noroc!