| anonim_4396 a întrebat:

Ce îmi puteți spune despre epilarea definitivă?

2 răspunsuri:
| SheWasHere a răspuns:

Buna.
Epilarea definitiva cu laser nu doare, simti doar niste "piscaturi" la nivelul pielii. Stiu ca firele dispar in proportie de 92-98%, acum depinde si de zona epilata dar si de aparatul cu care esti epilata/experienta persoanei care te epileaza.
Singurul risc ar fi radiatiile, am inteles ca laserul respectiv nu este chiar atat de sanatos si poate provoca chiar cancer, dar sunt sanse aproape inexistente (1 la un milion).
Probabil singurul inconvenient ar fi de ordin financiar.

| BloodyThoughts a răspuns:

Am auzit că creşte părul pe sub piele şi ies bubiţe.