| deeeeea1 a întrebat:

Ce imi recomandati pentru caderea parului:-s? produse naturiste va rog.masti ceva:-s? Multumesc frumos:*

Răspuns Câştigător
| RoXxy a răspuns:

Ulei de ricin+ulei de masline+vitamina A uleioasa+un ou.Cantitatea fiecarui ingredient depinde de cat ma lung iti este parul.Aceasta masca se pune la radacina parului apoi pe toata lungimea lui. Poti sta cu ea in par de la jumate de ora la o ora, dupa care te speli normal.Masca trebuie facuta o data pe saptamana sau de doua ori(cum vrei tu),iti va ajuta parul sa fie puternic din radacina, o sa iti creasca mult mai repede si frumos, va fi mai sanatos si luminos.Ingredientele se gasesc la farmacie:
uleiul de ricin=3 lei o sticluta de 25 ml
vitamina A uleioasa=3 lei o sticluta de 10 ml
uleiul de masline se gaseste si in magazine la un litru sau in sticlute mai mici si variaza ca pret.
Eu mi-am facut aceasta masca timp de vreo 4 luni cam de 2 ori pe saptamana si mi-a crescut mult parullove struck in sfarsit.Sunt f multumita de rezultatebig grin
Bye bye!

3 răspunsuri:
| EmaS a răspuns:

1 ou
coaja de ou plina cu ulei de masline
un sfert de castravete curatat

Amesteca oul, uleiul de masline si castravetele curatat. Intinde amestecul prin par, lasa timp de 10 minute, apoi clateste cu atentie. Pentru rezultate excelente de-a lungul anului, fa acest tratament o data pe saptamana.

| RфZaημtzα a răspuns:

Te poti da cu galbenus de ou in cap.Am incercat si e bun.

| LoredanaKV a răspuns:

Salut. Am si eu o prietena care se confrunta cu aceeasi problema, te sfatui sa-ti spell parul cu suc de ceapa sau urzica, sa renunti la placa de indreptat parul e foarte bine sa face masaj la pie lea capului (la radacini).
Sper sa-ti ajute
success!