| anonim_4396 a întrebat:

Ce măști naturale aș putea folosi pentru părul ars?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am amestecat 2-3 liguri de balsam de par sau masca kallos placenta cu o lingura de ulei de masline extra virgin la fiecare spalare tinandu-l vreo 20 de minute in par si parul nu mai e ars, despicat sau uscat.happyUleiul l-am luat din Auchan si a costat 11 lei 500 ml.

2 răspunsuri:
| kiri11 a răspuns:

Pentru par si regenerarea acestuia am fost ajutata de acest ulei :http://centruldepromotii.com/frumusete/hairmastic-s-2502/

| SupradozăăDeCrazy a răspuns:

Uleiul de argan este foarte hidratant pentru par si reface fibra capilara, uleiul de masline, de cocos. de asemenea, iti poti face masca cu galbenus crud de ou sau pur si simplu sa pulverizezi bere pe el. incearca sa nu-l mai intinzi deloc pentru ca asta-l strica si-l imbolnaveste. poti incerca si mastiile din comert pe baza de keratina, sa-ti iei un sampon pentru tipul tau de par, eu folosesc Elseve Total Repair 5, si balsam, e foarte bun. Sper ca ti-am fost de ajutor! :*