| Dollicious a întrebat:

Ce machiaj imi recomandati pentru o rochie neagra cu putin alb?

Răspuns Câştigător
5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Orice machiaj. Poti incerca un smokey eyes pe orice culoare, un machiaj nude/natural sau unul clasic cu tus si ruj rosu sau poti incerca un machiaj in tendinte cu farduri in nuante pastelate pe ochi sau buze colorate puternic roz, fuchsia sau portocaliu.
Depinde si de ocazie, si de moment, fara sclipi sau culori foarte puternice ziua, seara sunt recomandate. De asemenea daca accentuezi ochii, buzele trebuie sa fie machiate cat mai natural si invers. Trebuie sa tii cont si de fizionomia ta, daca ai buze pline si frumoase pune accentul pe ele, daca nu pune pe ochi sau pe structura osoasa prin folosirea unui blush mai puternic.

| lovedoggy a răspuns:

Poate incerci ceva mai colorat:http://weheartit.com/entry/30426400 Sau ceva mai simplu:http://weheartit.com/entry/30397609

| TinaApril04 a răspuns:

Un machiaj simplu:tus negru, ruj rosu.Mereu functioneaza

| AnkaI a răspuns:

Machiajul trebuie sa corespunda personalitatii tale. La contrastul culorilor clasice alb si negru ar trebuie sa folosesti cam aceleasi culori si pentru machiaj. Combinarea lor se va reflecta cu cele ale rochiei tale.winking

| zuzZzYshOr a răspuns:

Eu am folosit un machiaj adecvat anotimpului de vara.Foloseste un roz mai deschis, unul mai inchis si un alb(vezi cum le asezi). daca ai si perle pentru obraji e super bine! Si pe buze ceva care sa nu iasa prea tare in evidenta. Sper ca ti'am fost de ajutor!