| gandacinchisinsticla a întrebat:

Ce machiaj de seara (pt o nunta) imi recomandati? Voi purta o rochie neagra.

7 răspunsuri:
| whatevernvm a răspuns:

Machiaj natural sub forma "un pumn in cap iti dau"

| Aasdfghj a răspuns:

Depinde de mai multe aspecte, cum ar fi culoarea parului, coafura, tipul de rochie, culoarea ochilor. Poti opta pentru un machiaj al ochilor natural, in nuante pamantii, eyeliner, gene false si un ruj rosu sau nude, plus blush. Daca vrei sa te ajut mai mult, spune-mi mai multe detalii, poate sa-mi trimiti si o poza.

| Imstrong a răspuns:

Bună!
Păi eu aș opta pentru niște fond de ten, un corector dacă ai imperfecțiuni, iar apoi fixezi totul cu o pudră.
Pentru ochi niște rimel, un tuș și un fard maro închis..sau orice culoare închisă dar nici prea țipătoare dacă știi ce zic.
Iar la buze aplici un balsam iar apoi un gloss intr-o nuanță nude, dacă vrei să pui în evidență mai mult ochii, iar dacă vrei buzele, pe pleoape aplici o puțin alb sclipitor rimel și țuș iar pe buze un ruj roșu.
Distracție plăcută!

| Blackrose4 a răspuns:

Bună!
Acest machiaj merge perfect cu rochia ta neagră: http://www.doctorulzilei.ro/wp-content/uploads/2013/12/pinup.jpg
Sau mai poți încerca un machiaj al ochilor de acest gen: http://2.bp.blogspot.com/......ollage.jpg cu un ruj nude.
Pe față poți să aplici un blush natural, să ai fața conturată şi puțin iluminator. :)

| StochirleaAlexandra a răspuns:

Pentru ochi ar merge un albastru electric si pentru buze ceva discret.

| Crețu_Diana_2002 a răspuns:

Inmoaie-ti fata in cerneala laughing)