| IoanaIonuca a întrebat:

Ce machiaj mi-as putea face la o rochie lunga albastra cu crapatura? Merg la o tipa care se ocupa cu asta, deci nu mi-l fac eu sa arat naspa laughing E profesionista. Dar nu stiu cum sa fie, ma gandesc ca mai simplut ar merge. Voi ce ziceti?

3 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

O sa-ti zica ea ce machiaj se potriveste cu trasaturile tale, culoarea ochilor etc. doar de aia dai bani.
Mie mi-a facut cand am avut banchetul pe un rozaliu si un auriu si a iesit suuuuper frumos. In niciun caz sa nu-ti faca smokey albastru sau ceva, mi-a facut mie una odata si nu mi-a placut deloc. laughing si aveam tot rochie albastra in ambele situatii.

| Aasdfghj a răspuns:

Conteaza si cum arati tu. Machiajul se face in functie de culoarea ochilor, parului si tenului. Daca e profesionista trebuie sa iti si prezinte cateva machiaje ce te-ar avantaja.

| Răzvi4Deni a răspuns:

Alege nuanţe de piersicuţă, Orange, şampanie. S-ar mai potrivi foarte bine portocaliul la aceasta rochie, fiind culoarea complementara pentru albastru. :*