| anoonym a întrebat:

La o rochie albastra ce pantofi merg

10 răspunsuri:
| kar1GaNNN a răspuns:

Pantofi albi.

| Mayar a răspuns:

Depinde ce albastru. Daca iti asortezi pantofii cu geanta, poate chiar cu colierul sau cu ceva accesorii, pot fi de orice culoare. Conteaza sa se asorteze cum trebuie.

| oanaro a răspuns:

La rochia albastra poti asorta culori ca: galben, portocaliu, piersica, somon, nude, roz, auriu, argintiu, gri. Daca este un albastru intens sau materialul este lucios, sclipicios, este de preferat ca nuanta pantofilor sa fie mai deschisa.

| Gimmie1ツツ a răspuns:

Negru sau galben

| Leptosome a răspuns:

Depinde ce culoare. Spre exemplu, pentru o rochie albastru- inchisa merg bine niste pantofi nude sau un portocaliu pastel daca vrei sa fii mai indrazneata

| Sunshine18 a răspuns:

Orice culoare atata timp cat plicul(gentuta) sau accesorile au aceeasi culoare cu ei.
am auzit sfatu asta acum mult ani la tv si mi-a ramas in cap si dupa am observat ca era foarte adevarat.multe persoane (vedete) tin cont de regula asta.

| Popescu_Roxana_1990 a răspuns:

Daca esti mai nonconformista merg cu un galben (simplu)sau cu un negru depinde de gusturi si de nuanta de albastru (închis, deschis) happy

| predescu a răspuns:

Pantofi negrii
Vorba aia negru se potriveste cu orice happy

| 1TeodoraDora123 a răspuns:

Niste pantofi albi cu putin toc happy