| 1Q a întrebat:

Ce masca de par pentru oprirea caderii parului imi recomandati? Ceva simplu care sa dea rezultate

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| MihaelaDart a răspuns:

Uleiul de ricin (sau uleiul de masline) usor incalzit aplicat de 2 ori pe saptamana. Daca te vei tine de tratament rezultatele se vad. Ricinul intareste radacina parului. Uleiul de masline intareste, hidrateaza cat ii da si stralucire firului de par. Uleiul de masline poate fi folosit atat in tratamentele naturiste cat si in mancarea de zi cu zi, consumat, efectele la par, unghii si piele se pot observa.
Daca tratamentul nu iti da rezultat, de recomandat sa mergi la un medic pentru a vedea care este cauza pe interior.
De obicei nu numai stresul, poluarea si alti factori care ne afecteaza caderea parului, ci si alimentatia.

2 răspunsuri:
| gogu220 a răspuns:

Tunde la chelie. Nu o să mai aibă ce să cadă.

| Demidol a răspuns:

Nu masca te va ajuta. Nici simpla, nici complexa. Mergi la medic si vezi care este cauza caderii parului. Poate fi orice. Apoi, elimini cauza sau urmezi un tratament. Nu te astepta sa fie ceva simplu.