| aleksia1 a întrebat:

Ce metoda as putea folosi pentru a da volum parului? Pana acum am incercat sa il tapez, sa ii dau volum cu peria rotunda si cu feonul si sa ii fac volum cu placa. Din pacate la nici una din variante nu a mers, deci am incercat si un sampon ...nu ii mai tin exact minte numele...in primele zile parul meu era ceva mai voluminos (ma refer la push-up) dar cu timpul parul meu a inceput sa devina gras, asa ca am renuntat la sampon.am parul putin ondulat dar il indrept cu placa des si cred ca aceasta este si cauza pentru care nu am mult volum. Intrebarea finala este: stiti vreun sampon sau spray/spuma care da volum parului sau vreo alta metoda? P. S. daca imi dati vreun nume de produs as vrea sa fie unul pe care il pot comanda pe net sau poate chiar pe care l-ati incercat si care se gaseste in magazinele mari gen real lidl etc

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| MihaelaDart a răspuns:

Totul depinde de si ceea ce consumi, ma refer la alimente nu numai la produsele cosmetice si de corp... Asa eram si eu inainte par fara volum, dar cand am schimbat tara, aerul, alimentatia (cu toate ca folosesc de multe ori uleiul de masline in mancare cat si tratamente naturale), parul meu dupa 3-4 luni a capatat mult volum. Acum nu iti spun sa schimbi si tu tara laughing... dar totul tine si de alimentatie, asta clar am vazut-o si multe salate ce contine uleiul de masline, face mult bine pentru corp, par si unghii.

| KaramiCa a răspuns:

Sincer.eu am prea mult volum la par.si nu prea imi place.eu caut produse pentru disiciplinarea parului.insa pentu volum sunt foarte multe.Cauta de la Avon.eu am luat cand eram mai mica si nu aveam volum.sunt bune sa stii.mai folosesc si acum din cand in cand

| aleksia1 explică:

Iti multumesc dar totusi as vrea ceva mai mult de atat

| pisicuta2884 a răspuns (pentru aleksia1):

Incearca, seara cand te culci sa iti plinzi o coada inalta(in varful capului)

| pisicuta2884 a răspuns (pentru pisicuta2884):

Funda?