| AleMia a întrebat:

Ce metode sti ca sa imi dispara nigelul?

3 răspunsuri:
| soloangel01 a răspuns:

Salut.si eu am avut aceeasi problema acum 1 an si am cumparat o solutie care se cheama duofilm.o gasesti la farmacii.costa in jur de 20 de lei.te dai cu ea dimineata si seara.astepti sa se usuce pe neg(se face o crusta alba)si il lasi asa.o a dispara complet negul dupa maxim 1 luna.solutia arata ca o stlicuta de oja. sper ca te-am ajutat.

| 2000nadia a răspuns:

Ulei de ricin

| 891011121314 a răspuns:

Ulei de ricin timp de 15 zile dimineata si seara. Ulterior se face o pauza de 10 zile iar apoi se reia tratamentul timp de 15 zile. Un al remediu la îndemână şi cu rezultate bune este cataplasma cu ceapă. Se iau două-trei cepe de mărime medie şi se pun la macerat 24 de ore în oţet de bucătărie de nouă grade. Ulterior, cepele se pun într-un recipient închis ermetic şi se pune la rece. În fiecare zi, timp de trei ore, zona afectată se înveleşte într-o foaie de ceapă şi se acoperă cu tifon. Tratamentul se recomandă timp de zece zile