| Madalina84 a întrebat:

Cum fac sa imi dispara cosurile? vreau metode naturale nu creme cumparte daca se poate! dau funda...Mersi!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
8 răspunsuri:
| AndreiB96 a răspuns:

Poti sa diminuezi cauza prin alimentatie ( nu mananci MC/KFC sau alte cele si nu bei cola, pepsi prostii ) Si din experienta am observat ca daca te feresti de soare e si mai bine.

| Sunnyツ a răspuns:

Pai in varianta cosurilor cu lamaie sau cu pasta de usuroi
Stiu pare ciudat dar e adevarat, maseaza fata cu zeama de lamaie, de preferat seara ca pana dimineata are timp sa-si fac efectul si o sa vezi ca in 4-5 zile o sa se curete cosurile
Iar cu usturoiul fa-l pasta si puneti pe cos sau pe punctul negru si o sa treaca!
Si incearca cu punctele negre, iei vata si putin SPIRT tamponezi punctul negru si dupa il scoti. Strangi tare si o sa iasa, nu doara asa de tare dar e risc oricum!
Sau este un truc natural: pune putina miere pe portiunea unde se afla cosul, asteapta 2-3 minute dupa care indeparteaza mierea cu un disc demachiant umed. Sper ca am fost de ajutor!

| Addaa1998 a răspuns:

1te dai cu spirt
2daca este pata neagra il lasi sa se formeze
3Daca este pata rosie si cu o bulina galbena in varf il storci ca e puroiul si poroiul iti strica tenul
4Te dai rapid cu spirt!
5Cu fond de ten ca sa nu se observe
6sa te speli cu apa si sapun pe fata zi de zi
7cu putina creme daca doresti ...nu e obligatorie!

Sper ca te-am ajutat!
Funda?

| Madalina84 explică:

Fetelor mi-ati dat multe solutii si nu stiu pe care sa le practic...

| DanScutaru a răspuns:

Cel mai bine mergi la cosmetolog si fa-ti o curatire, o sa mergi dupa aia o saptamana cu pete de la cosurile scoase, dar iti trece si nu vei mai avea cosuri o bucata de timp

| TrafalgarLawDăFărst a răspuns:

Banane(serios)le strivesti intr-un castron si iti dai pe fata la mine mere! Si le lasi vreo 10 min. si te speli pe fata!happy

| cleopatra123 a răspuns:

Incerca sa mergi la un doctor poate e pe baza hormonala.

| Pura_Carina_1987 a răspuns:

Urina este foarte buna pentru cosuri... vreau funda