| Alissonn a întrebat:

Ce mi se poate intampla daca merg la solar de 2 ori pe saptamana?
De cate ori pe saptamana as putea merge? fara sa-mi apara ceva pe piele

3 răspunsuri:
Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E posibil sa nu ti se intample nimic, dar e la fel de posibil sa faci melanom malign (cel mai rau cancer). Daca mergi asa de des, riscul tau va fi de 5-6 ori mai mare decat daca mergi doar ocazional (de 2-3 ori pe an, la nevoie).

| obsesion a răspuns:

Mai bine eviti sa mergi la solar dc si soramea mergea odat pe saptamana si iau iesit multe semne si acum trebuie sa se dea cu multa crema protectiva cand merge la mare sau la piscina si asta nu-i mai permite sa se bronzeeze ca inainte

| cristinuka_8768 a răspuns:

Ca sa nu-ti apara nimic pe piele si sa ai un aspect frumos al pieli trebuie sa mergi cam o data la doua saptamani... de 2 ori pe saptamana. e foarte mult, ai grija pote aparea de la solar si probleme cardiace, uneori chiar grave
sper ca te-am ajutat
funda?